X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Aplikacja dla rolników. Smartfon ograniczy liczbę kontroli

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2020 09:00
- Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa chce we wrześniu uruchomić w całym kraju aplikację na smartfony, która ma być platformą do kontaktu Agencji z rolnikami – poinformował prezes ARiMR Tomasz Nowakowski. Obecnie system funkcjonuje pilotażowo w trzech województwach: wielkopolskim, lubelskim i podkarpackim.  
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/bbernard

– Zbieramy informacje, co jeszcze trzeba poprawić. Z naszego harmonogramu wynika, że we wrześniu ta aplikacja powinna być obsługiwana przez wszystkie oddziały regionalne, czyli będzie funkcjonować w całej Polsce – powiedział Tomasz Nowakowski.

Jak tłumaczył, jest to pierwsza mobilna aplikacja na smartfony, która ma doprowadzić do tego, żeby z czasem można było znacząco zmniejszyć liczbę tzw. kontroli na miejscu. Dodał jednak, że nie chodzi o to, by je całkowicie zastąpić.


PAP susza drzewko 1200.jpg
Rekordowe plony to sukces polskiej nauki. Problemem są jednak niedobory wody

Nie będzie dodatkowej kontroli

Przeprowadzanie kontroli na miejscu, która sprawdza stan faktyczny z zadeklarowanym we wniosku, wstrzymuje wypłatę dopłat bezpośrednich. Co roku losowo jest ona dokonywana w 5 proc. gospodarstw rolnych ubiegających się o takie dopłaty, tj. podlega jej ok. 65 tys. gospodarstw. Ale – jak podkreślił prezes ARiMR – podejmowane są starania, by przepisy nie blokowały wypłat zaliczek dopłat bezpośrednich. Agencja stara się, by prowadzone obecnie kontrole zakończyły się do połowy października.

Aplikacja pozwala na zrobienie "geotagowanych" zdjęć w gospodarstwie czy na działce rolnej, czyli wskaże dokładne miejsce, z którego należy wykonać fotografię i określi kierunek, w którym trzeba się obrócić, żeby ją zrobić. Zdjęcie będzie zawierało współrzędne. Dzięki temu, gdyby pracownik weryfikujący miał jakiekolwiek wątpliwości, co na tej działce jest, jak ona wygląda, nie będzie musiał wysyłać dodatkowej kontroli, tylko wystarczy, że poprosi rolnika, żeby zrobił zdjęcie i wysłał za pomocą aplikacji.


rolnictwo finanse1200.jpg
300 tys. zł wsparcia z ARiMR dla rolników poszkodowanych przez klęski żywiołowe lub ASF

Szybsza ocena wniosków

Aplikację będzie można też wykorzystywać do realizacji wniosków inwestycyjnych wtedy, gdy brakuje na przykład informacji na temat tabliczki znamionowej przy zakupionym sprzęcie. Rolnik będzie mógł sam wykonać jej zdjęcie i przesłać do Agencji, nie będzie więc potrzeby wysyłania do tego celu kontroli na miejscu.

– Taka współpraca z rolnikiem powinna przyspieszyć ocenę wniosków – ocenił prezes Agencji.

 

PolskieRadio24.pl/PAP/DoS

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Uwaga na darmowe aplikacje w telefonach. Mogą zbierać i przekazywać nasze dane

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 18:40
"Darmowe aplikacje w telefonach zachęcają do dzielenia się wieloma informacjami, dzięki temu pozyskują dane często zbędne do świadczonej usługi" - przestrzega Urząd Ochrony Danych Osobowych. Przed wyrażeniem zgody na ich używanie, warto więc przemyśleć, czy rzeczywiście ich potrzebujemy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

BGK rozszerza wsparcie dla rolników. Nowe warunki gwarancji spłaty kredytów

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2020 14:17
Bank Gospodarstwa Krajowego poinformował o objęciu gwarancjami i zabezpieczeniami niektórych kredytów dla rolników. Według banku, to rozszerzenie wsparcia dla rolników i przetwórców rolno-spożywczych w ramach walki z efektami pandemii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybierając polskie produkty wspieramy gospodarkę. Rodzime produkty są lepsze

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2020 09:00
Polska jest dużym producentem i eksporterem artykułów rolno-spożywczych. Konsument wybierając polskie produkty wspiera krajową gospodarkę i rolnictwo – przypomina Kancelaria Premiera z okazji Dnia Polskiej Żywności.
rozwiń zwiń