X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rozpoczęła się budowa kolejnego odcinka drogi S3

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2020 10:30
Rozpoczęła się budowa nowego odcinka drogi ekspresowej S3 z Bolkowa do Kamiennej Góry. Droga S3 ułatwi między innymi podróż do Czech.  
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: jocic/ Shutterstock

Umowa na budowę tego odcinka została podpisana w 2018 roku. Wiosną wykonawca, firma  Berger Bau Polska rozpoczął prace przygotowawcze, które polegały między innymi na budowie zaplecza technicznego i dróg dojazdowych i budowlanych. Dziś zaczynają się zasadnicze prace.

Odcinek będzie miał ponad 16 kilometrów długości. Zaplanowano po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Jednym z elementów inwestycji będzie budowa dwóch tuneli. Jeden z nich będzie najdłuższym w Polsce tunelem drążonym w skale. Jego długość przekroczy dwa kilometry.


autostrada roboty drogowe budowa wiaduktu free shut 1200.jpg
Część trasy Via Carpatia z unijnym dofinansowaniem. KE dała zielone światło

Ważny punkt komunikacyjnych tras 

Oprócz tego powstaną mosty, wiadukty i przepusty. Inwestor, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybuduje Miejsca Obsługi Podróżnych, przebuduje odcinki innych dróg poprzecznych - krajowej, wojewódzkich, powiatowych i gminnych.

Zaplanowano także budowę ekranów akustycznych, budowę przejść dla zwierząt i ogrodzeń siatkowych niezbędnych do migracji zwierząt, budowę elementów bezpieczeństwa tuneli wraz z budynkami, budowę elementów infrastruktury drogowej), budowę urządzeń organizacji ruchu i bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz budowę ciągów pieszo – rowerowych Ponadto inwestycja będzie obejmowała przebudowę lub budowę urządzeń towarzyszących z zakresu branży telekomunikacyjnej, energetycznej, gazowej i wodociągowej. Zakończenie prac na tym odcinku planowane jest na 2023 rok.


obwodnica_ciechanów1200.jpg
Podpisano umowy na ponad połowę ze 100 obwodnic z rządowego programu

Najszybciej pojedziemy S3 do Czech 

Nieco wcześniej zostanie ukończony sąsiedni odcinek drogi S3 z Kamiennej Góry do Lubawki i granicy państwa z Czechami. Ma on być gotowy w przyszłym roku.


S3 Bolków-Kamienna Góra. S3 Bolków-Kamienna Góra.

 

Droga ekspresowa S3 położona jest w korytarzu  łączącym wybrzeże Polski z innymi, europejskimi korytarzami transportowymi. Prowadzi południkowo od zespołu portów morskich Świnoujście-Szczecin na północy, następnie wzdłuż zachodniej granicy kraju, przez Gorzów Wielkopolski,  Zieloną Górę i Zagłębie Miedziowe - Głogów, Lubin, Polkowice i Legnicę. Większość odcinków trasy na północ od Bolkowa jest już gotowa.

 

 

PR24/IAR/Aleksander Pszoniak/sw

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W ciągu 10 lat powstanie w Polsce 100 nowych obwodnic. Zobacz ich przebieg

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2020 10:25
W latach 2020-2030 w ramach rządowego programu powstanie w Polsce 100 obwodnic. Ich koszt szacowany jest na 28 mld zł, poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Będzie to uzupełnienie Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.).
rozwiń zwiń

Czytaj także

36 mld zł na poprawę dróg samorządowych. Rusza kolejny nabór środków

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 13:00
Wicepremier Piotr Gliński ogłosił w czwartek w Łodzi nowy nabór na dotacje z Funduszu Dróg Samorządowych. Fundusz przeznaczy w ciągu 10 lat 36 mld zł na drogi lokalne, będące w gestii samorządów. Dzięki nowym rozwiązaniom prawnym, przyjętym przez rząd i prezydenta, na wsparcie mogą liczyć również powiaty i gminy, które nie mają wystarczających środków na wkład własny inwestycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Część trasy Via Carpatia z unijnym dofinansowaniem. KE dała zielone światło

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2020 14:20
Komisja Europejska zatwierdziła prawie 736 mln zł unijnego dofinansowania dla budowy drogi S19 z Lublina do Kraśnika. Jest to 42-kilometrowy odcinek przyszłej trasy Via Carpatia i może być on oddany pod koniec przyszłego roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Południowa Obwodnica Warszawy będzie gotowa w połowie przyszłego roku. Pierwszy odcinek – jeszcze w tym roku

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2020 10:39
Cała Południowa Obwodnica Warszawy ma być gotowa w połowie przyszłego roku, a pod koniec tego roku kierowcy pojadą odcinkiem między węzłami Lubelska-Przyczółkowa, z mostem przez Wisłę – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.  
rozwiń zwiń