X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Podróbki markowych towarów zagrożeniem dla zdrowia Polaków

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2020 12:00
Od stycznia do lipca 2020 roku Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) przeprowadziła blisko 300 interwencji dotyczących podrobionych towarów, zatrzymano podróbki warte 27,5 mln zł. Wciąż przemycane są do Polski zabawki nie spełniające norm sanitarnych.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: PAP/Michał Zieliński

Jak podkreśla KAS, eliminując z rynku towary podrabiane i pirackie, pomaga przedsiębiorstwom chronić ich własność intelektualną, zarówno prawa własności przemysłowej (znaki towarowe, patenty, wzory), jak również prawa autorskie. Zwrócono uwagę na wsparcie uczciwych przedsiębiorców i ochronę konsumentów.
KAS zatrzymała 1,3 mln pirackich i podrabianych artykułów, o wartości ok. 27,5 mln zł.

Według ekspertów KAS podrabiane towary często nie spełniają norm jakości i są niebezpieczne dla zdrowia użytkowników. Przykładem są chociażby kosmetyki wyprodukowane z nieznanych składników czy zabawki z przekraczającym dopuszczalne normy stężenia różnego typu chemikaliów. 


Najczęściej zatrzymywane przez funkcjonariuszy to: odzież, zabawki, sprzęt sportowy, kosmetyki, papierosy, zegarki, biżuteria, galanteria, sprzęt elektroniczny. Zatrzymywane są również wyroby medyczne, które nie spełniają wymagań obowiązujących w Unii Europejskiej.PR24/PAP/sw 

Czytaj także

Łatwo stać się wakacyjnym przemytnikiem. KAS radzi, jak tego uniknąć

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 14:12
Wracając z wakacyjnych wyjazdów w naszych bagażach często przewozimy różne rzeczy z zagranicy. Krajowa Administracja Skarbowa przestrzega i informuje, jak nie stać się wakacyjnym przemytnikiem, bo za niektóre "pamiątki" mogą grozić wysokie kary.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nielegalny handel zagrożonymi zwierzętami i roślinami. Skala procederu jest ogromna

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2020 09:34
Wartość nielegalnego handlu, przemytu zagrożonymi gatunkami zwierząt i roślin jest szacowana na ok. 20 mld dolarów - poinformował ekspert Służby Celno-Skarbowej w Ministerstwie Finansów Rafał Tusiński. W nielegalny procederze uczestniczą grupy przestępcze i pojedyncze osoby.
rozwiń zwiń