X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Środki na rekultywację terenów zdegradowanych. Można już składać wnioski

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2020 09:00
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomił nabór wniosków o dofinansowanie na rekultywację terenów zdegradowanych. Wnioski można składać do 30 czerwca 2021 r.  
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: MOHAMED ABDULRAHEEM/Shutterstock.com

Na dofinansowanie – w formie preferencyjnych pożyczek nawet do 100 proc. kosztów kwalifikowanych – mają szanse jednostki samorządu terytorialnego i ich związki, podmioty publiczne działające w imieniu Skarbu Państwa, osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, przedsiębiorstwa państwowe oraz spółki prawa handlowego.


wiatraki zielona energia 1200 free
Energetyka wiatrowa czeka na swoje "5 minut". Jest szansa na 34 tys. nowych miejsc pracy

Pierwsza część programu

Fundusz poinformował, że w ramach rekultywacji powierzchni ziemi, która może być dofinansowana przez NFOŚiGW, kwalifikowane mogą być m.in. koszty: usunięcia odpadów, remediacji, działań naprawczych w przypadku zaistnienia szkody w środowisku, ponownego kształtowania funkcji lub przygotowania do pełnienia nowych funkcji.

Rekultywacja terenów zdegradowanych to część pierwsza programu NFOŚiGW "Ochrona powierzchni ziemi" realizowanego w latach 2015-2030, którego cały dostępny budżet to 110 mln zł.


panele słoneczne 1200.jpg
Resort klimatu stawia na małe instalacje OZE. Zmiany prawne mają rozruszać rynek

Przywrócenie terenów do użytkowania

Jak podaje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, celem programu jest ograniczenie negatywnego oddziaływania na środowisko oraz przywrócenie do ponownego użytkowania terenów zdegradowanych przez rekultywację wraz z usuwaniem odpadów.

Nabór ciągły rozpoczął się w poniedziałek 17 sierpnia br. i potrwa do 30 czerwca 2021 roku.

 

PolskieRadio24.pl/PAP/DoS

 

Czytaj także

Myślisz o kupnie auta elektrycznego? Zobacz, jak skorzystać z dopłat

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2020 08:14
Beneficjenci chcący skorzystać z dopłaty do zakupu auta na użytek prywatny w ramach tzw. programu "Zielony Samochód" złożyli 168 wniosków na kwotę 2 mln 863 tys. 806 zł. Nabór wniosków ruszył 26 czerwca br. potrwa do 31 lipca lub do wyczerpania środków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Resort klimatu stawia na małe instalacje OZE. Zmiany prawne mają rozruszać rynek

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 09:30
Ministerstwo Klimatu chce podnieść granicę mocy instalacji OZE, do której nie trzeba będzie zmieniać planu zagospodarowania przestrzennego. Projekt zmieni obowiązujące przepisy tak, by łatwiej można było instalować małe odnawialne źródła energii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łatwiejsza segregacja śmieci. Będą dodatkowe informacje na opakowaniach

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2020 10:53
Resort klimatu chce, by na opakowaniach produktów sprzedawanych w sklepach znalazła się jasna informacja, do którego z kontenerów należy wrzucić opakowanie bądź produkt, który się w nim znajduje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Retencja wody w miastach. Trwa nabór wniosków o dofinansowanie projektów

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2020 13:30
Do 28 sierpnia trwa nabór wniosków w konkursie na dofinansowanie projektów zwiększających ilość retencjonowanej wody na terenach miejskich. To już piąty nabór na zagospodarowanie wód opadowych. Wartość programu sięga 60 mln zł  
rozwiń zwiń