X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Bony turystyczne przebojem polskich wakacji. Wydano ich już prawie 700 tysięcy

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2020 15:26
ZUS wydał już ponad 668 tys. bonów na kwotę ponad 572 mln zł. - Realizacja bonu odbywa się na bieżąco przez Platformę Usług Elektronicznych. Zainteresowanie bonem jest ogromne - mówi prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.
Plaża w Mielnie
Plaża w Mielnie Foto: Shutterstock/PhotoRK

Z najnowszych danych wynika, że beneficjenci wykonali ok. 114 tys. płatności bonami na łączną kwotę ok. 83 mln zł. Do tej pory zgłosiło się ponad 15,3 tys. podmiotów turystycznych i organizacji pożytku publicznego, które chcą świadczyć swoje usługi w ramach bonu.

turystyka fundusz podroz pap 1200.jpg
Sejm przyjął Tarczę antykryzysową dla turystyki. Ma pomóc biurom turystycznym i podróżnym

Bon jest realizowany dzięki platformie elektronicznej ZUS

– Działający od 1 sierpnia Polski Bon Turystyczny cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Obsługa informatyczna i finansowa bonu turystycznego to kolejne, po tarczy antykryzysowej i dodatku solidarnościowym, zadanie ZUS. Błyskawicznie rozbudowaliśmy i udostępniliśmy naszą Platformę Usług Elektronicznych dla podmiotów turystycznych oraz osób uprawnionych do bonu. Stworzyliśmy także system rozliczeń, dzięki któremu podmioty turystyczne otrzymują środki pieniężne za płatności dokonywane za pomocą bonu – mówi prof. Gertruda Uścińska.

 ☎️ 2⃣2⃣ 1⃣1⃣ 2⃣2⃣ 1⃣1⃣1⃣ - pod tym numerem telefonu można uzyskać informacje na temat #BonTurystyczny.

Infolinia działa przez całą dobę, we wszystkie dni tygodnia.

📧 Pytania można też przesyłać mailem pod adres bon@zus.pl. pic.twitter.com/5CSKL2Za4x

 Kto i jak może skorzystać z bonu turystycznego

Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Aby skorzystać z programu, nie trzeba składać wniosku.

Bon jest dostępny na PUE ZUS w zakładce "Ogólny". W menu bocznym trzeba wejść w zakładkę "Polski Bon Turystyczny", a następnie "Mój bon".

Bon turystyczny jest udostępniany na PUE ZUS na podstawie danych, które pochodzą z jednostek wypłacających świadczenie Rodzina 500+.

Jak firmy turystyczne rozliczają bony

Przedsiębiorcy turystyczni i organizacje pożytku publicznego, które chcą przyjmować płatności bonem za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne, powinny wpisać się na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną.

Aby przystąpić do programu, na PUE ZUS, trzeba wypełnić "Oświadczenie przedsiębiorcy turystycznego lub organizacji pożytku publicznego w celu przystąpienia do programu Polski Bon Turystyczny".

Na PUE ZUS podmiot turystyczny może zarządzać uprawnieniami osób, które będą przyjmować płatności bonem. Uzyska też dostęp do swoich rozliczeń.

PolskieRadio24.pl/PAP/DoS, jk

Czytaj także

Bon turystyczny wesprze nie tylko rodziny, ale też branżę turystyczną i całą gospodarkę

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2020 15:45
Turystyka staje się coraz ważniejszą gałęzią polskiej gospodarki, dlatego tej branży, która tak mocno ucierpiała podczas pandemii, trzeba pomóc, i służy temu m.in. bon turystyczny – mówiła w Poznaniu wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceminister rozwoju: z bonu turystycznego skorzysta w Polsce 6 mln dzieci

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2020 16:21
Jak poinformował wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy, bonem turystycznym objętych zostanie m.in. 300 tys. niepełnosprawnych dzieci. Bonem będzie można w Polsce płacić m.in. za pobyt w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, na kolonii czy na obozie harcerskim.
rozwiń zwiń