X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Dobre nastroje mimo pandemii. Większość Polaków patrzy pozytywnie na swoją sytuację finansową

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2020 07:31
Zdecydowana większość z nas (71 proc.) pozytywnie ocenia swoją sytuację finansową, a w opinii 58 proc. epidemia nie wpłynęła na zmianę domowego budżetu. Mimo to ze strachem patrzymy w przyszłość - pisze w środę "Rzeczpospolita".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock.com/Andrey_Popov

- Polacy są podzieleni, jeżeli chodzi o ocenę sytuacji gospodarczej w kraju. 36 proc. badanych uważa ją za dobrą, z kolei niemal co trzeci pytany (32 proc.) widzi ją negatywnie. Odsetek pesymistów w ostatnich tygodniach zmalał (o 1 pkt proc.). Trudno jednak jednoznacznie mówić o optymistycznych nastrojach - czytamy w środę w "Rzeczpospolitej".

rachunki1200.jpg
Stopy poszły w dół, a raty - niekoniecznie. UOKiK przygląda się praktykom banków

Szybkie odrabianie strat

Dziennik, powołując się na badania Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE) i Polskiego Funduszu Rozwoju zaznacza, że pod koniec lipca zmniejszył się, w porównaniu z sytuacją z połowy lipca, odsetek osób bardzo pozytywnie oceniających sytuację swojego gospodarstwa domowego.

- Gospodarka nad Wisłą szybciej wraca do stanu sprzed epidemii niż niemiecka i włoska. Najnowszy raport CBRE "Global City Profile. Recovery and Market Outlook 2020" wskazuje, że ekonomia, transport oraz handel i rozrywka to te obszary, w których gospodarka nad Wisłą radzi sobie najlepiej – wszystkie dostały ocenę 4 w pięciostopniowej skali (im wyżej, tym lepiej), podczas gdy inne europejskie miasta dostawały surowsze noty - zaznacza "RZ".

Według dziennika, pod względem ekonomii Warszawa wyprzedza aż pięć metropolii: Frankfurt, Amsterdam, Mediolan, Sztokholm i Dublin, które otrzymały ocenę 3. Gazeta zaznacza, że również polska branża transportowa wraca szybciej do stanu sprzed epidemii niż w takich miastach jak Londyn, Frankfurt i Madryt. Natomiast handel i rozrywka w Warszawie z oceną 4 wyprzedza Londyn, Paryż, Madryt, Mediolan i Dublin.

Więcej - w "Rzeczpospolitej".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie ograniczamy wydatków, ale pilnujemy zdrowia. Jest raport o wpływie pandemii na konsumentów

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 13:21
Większość Polaków nie ogranicza wydatków i zamierza jak najszybciej powrócić do "normalności" - wynika z badania Ernst & Young. Jednak 54 proc., robiąc zakupy, zamierza więcej uwagi zwracać na kwestie zdrowotne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pilnujmy swoich danych i dokumentów. Oszuści nie próżnują

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 14:29
Codziennie na cudze nazwiska oszuści próbują wyłudzić z banków i firm pożyczkowych 700 tys. zł - informuje w czwartek Fundacja Rozwoju Rynku Finansowego (FRRF). Apeluje o ochronę danych osobowych przed kradzieżą, aby nie zostać z niechcianym długiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gospodarka się rozpędza, ale branża turystyczna nie ma powodów do zadowolenia

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2020 12:00
W lipcu zarejestrowano więcej firm i jednocześnie wyrejestrowano mniej. Równocześnie w II kwartale wzrosło przeciętne wynagrodzenie – wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego. Niestety, turystyka wciąż jest na minusie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ułatwienia dla kredytobiorców w ramach tarczy 4.0. UOKiK sprawdza działania banków

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2020 12:28
UOKiK sprawdza, czy i w jaki sposób banki realizują rozwiązania z tzw. tarczy antykryzysowej 4.0, umożliwiające zawieszenie spłaty kredytu na trzy miesiące osobie, która straciła pracę. Rzecznik Finansowy pyta banki o rozliczenia z osobami wcześniej spłacającymi kredyt konsumencki.
rozwiń zwiń