X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Gospodarka się rozpędza, ale branża turystyczna nie ma powodów do zadowolenia

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2020 12:00
W lipcu zarejestrowano więcej firm i jednocześnie wyrejestrowano mniej. Równocześnie w II kwartale wzrosło przeciętne wynagrodzenie – wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego. Niestety, turystyka wciąż jest na minusie.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Deliris / shutterstock

W lipcu tego roku w rejestrze REGON zarejestrowano 31,48 tys. nowych firm, o 2,6 proc. więcej niż w poprzednim miesiącu – podał Główny Urząd Statystyczny.

zarobki free 1200.jpg
Zaskakująco szybki wzrost wynagrodzeń w czerwcu. GUS podał dane z rynku pracy

Jednocześnie w lipcu wyrejestrowano 11,34 tys. firm, o 5,6 proc. mniej niż w czerwcu. Firm z zawieszoną działalnością w rejestrze REGON w lipcu było 465,6 tys., o 2,6 proc. mniej w stosunku do miesiąca wcześniejszego.

Z kolei przeciętne wynagrodzenie w II kwartale 2020 roku wzrosło o 3,8 proc. wobec analogicznego okresu roku ubiegłego i wyniosło 5.024,48 zł. Skutki pandemii widać jednak w analizie krótszego okresu, bowiem kwartał do kwartału wynagrodzenie spadło o 5,8 proc.

Według danych GUS w czerwcu liczba wszystkich turystów w Polsce spadła o 62,7 proc. w stosunku do ubiegłego roku, a zagranicznych spadła o 85,9 proc. Według szacunków w czerwcu 2020 r. z noclegów w turystycznych obiektach noclegowych skorzystało prawie 1,3 mln turystów, w tym 1,2 mln turystów krajowych i 100 tys. turystów zagranicznych.

firma biznes 1200.jpg
Nowy start na rynku pracy. Wznowiono nabór wniosków o wsparcie na rozwój własnego biznesu

GUS podaje, że wśród zagranicznych gości najliczniejsi byli turyści z Niemiec, którzy stanowili ok. 16 proc. ogółu turystów z zagranicy.

 

PolskieRadio24.pl/IAR/PAP/DoS

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Eksperci o koronakryzysie: siłą rozpędu powinniśmy przez niego przejść

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 13:30
Większość analiz pojawiających się w Polsce i za granicą wskazuje, że polska gospodarka wyjdzie z koronakryzysu najmniej poturbowana. Bezrobocie nie powinno przekroczyć 7 proc., a spadek PKB 4 proc. Jednak te szacunki są obarczone dużym ryzykiem, nie wiadomo też, jak będzie wyglądała sytuacja jesienią. Jednak nasi przedsiębiorcy patrzą już w przyszłość z umiarkowanym optymizmem - mówili goście "Rządów Pieniądza": ekonomista Tomasz Kaczor i Piotr Palutkiewicz ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tarcza 4.0. Od dzisiaj nowe możliwości dla zleceniobiorców ws. postojowego

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2020 08:29
Gdy zleceniodawca odmówi złożenia wniosku o przyznanie świadczenia postojowego – zleceniobiorca może od dzisiaj zrobić to samodzielnie. Wystarczy, że złoży we własnym imieniu stosowny wniosek w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Wniosek RSP-CZ można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną, za pośrednictwem platformy PUE ZUS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wchodzi w życie dyrektywa o delegowaniu pracowników. Firmy z dodatkowymi kosztami i obowiązkami

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 11:44
Od dziś obowiązują nowe unijne przepisy regulujące delegowanie pracowników do innych państw członkowskich UE. To oznacza zmianę zasad zatrudnienia cudzoziemców.
rozwiń zwiń