X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Samorządy chcą wykorzystać pieniądze z Funduszu Inwestycji Lokalnych na wkład własny

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2020 16:20
- 6 mld złotych z Funduszu Inwestycji Lokalnych, zostanie w połowie przypadków wykorzystanych na wkłady własne gmin i powiatów, aby dokonały inwestycji ze środków unijnych - powiedział Remigiusz Górniak, wiceprezes zarządu Związku Samorządów Polskich w audycji "Ekspres Gospodarczy" Programu 1 Polskiego Radia.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Pixabay

Dziś mija termin składania wniosków do rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, który ma pomóc w rozpoczęciu wielu nowych przedsięwzięć gospodarczych. Wiceprezes Remigiusz Górniak podkreślił, że 6 mld złotych wsparcia od rządu i państwa dla samorządów, to historycznie rekordowa suma. A sam fakt uruchomienia funduszu jest dowodem na to, że to właśnie samorządy najoszczędniej realizują największą liczbę inwestycji w skali kraju.

Ekspert zaznaczył, że to władze lokalne zdecydują, na co przeznaczą pieniądze z Funduszu Inwestycji Lokalnych np. na drogi, żłobki, wodociągi. Ale podkreślił, że ponieważ przynajmniej połowa samorządów chce pozyskać w ten sposób środki na wkład własny, aby ubiegać się o pomoc UE, zyska na tym cały kraj. 

Wydanie tylko połowy pieniędzy z Funduszu Inwestycji Lokalnych na wkład własny, da finansowy lewar, dzięki czemu Polska będzie mogła wykorzystać od 20 do nawet 40 mld złotych z budżetu unijnego, w najbliższych latach. A bez tego funduszu, te pieniądze mogłyby nigdy do nas nie trafić. W zależności od rodzaju samorządów (gmina lub powiat), samorządowcy będą mogli otrzymać z Funduszu Inwestycji Lokalnych od 0,5 mln złotych do 93 milionów złotych. Dlatego ten program cieszy się ogromnym zainteresowaniem.


Audycję "Ekspres Gospodarczy" prowadziła Justyna Golonko, zapraszamy do jej wysłuchania.


Posłuchaj
04:42 Remigiusz Górniak wiceprezes Związków Samorządów Polskich gościem "Ekspresu Gospodarczego" PR1 Remigiusz Górniak wiceprezes Związków Samorządów Polskich gościem "Ekspresu Gospodarczego" PR1

 

PR1/PR24/Justyna Golonko/Sw


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dodatkowe pieniądze na utrzymanie dróg. Skorzysta 110 samorządów lokalnych

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2020 22:30
Dofinansowanie na realizację zadań drogowych ze środków rezerwy subwencji ogólnej na 2020 r. otrzyma 110 jednostek samorządu terytorialnego. W tym roku na dofinansowanie zadań realizowanych przez samorządy w ramach tej rezerwy rząd przeznaczył 336 mln zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wielki program". Rząd przeznaczy 36 mld zł na budowę i modernizację dróg samorządowych

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2020 13:56
- W przeciągu najbliższych 10 lat drogi lokalne zmienią swe oblicze dzięki funduszowi dróg samorządowych, na który przeznaczonych będzie w długoletniej perspektywie 36 mld zł - powiedział wiceminister infrastruktury Rafał Weber.
rozwiń zwiń

Czytaj także

36 mld zł na poprawę dróg samorządowych. Rusza kolejny nabór środków

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 13:00
Wicepremier Piotr Gliński ogłosił w czwartek w Łodzi nowy nabór na dotacje z Funduszu Dróg Samorządowych. Fundusz przeznaczy w ciągu 10 lat 36 mld zł na drogi lokalne, będące w gestii samorządów. Dzięki nowym rozwiązaniom prawnym, przyjętym przez rząd i prezydenta, na wsparcie mogą liczyć również powiaty i gminy, które nie mają wystarczających środków na wkład własny inwestycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: budżet Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych zostanie podwojony do 12 miliardów złotych

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2020 16:07
Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że budżet Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych zostanie podwojony i osiągnie poziom 12 miliardów złotych. Ma to na celu zwiększenie wsparcia dla samorządów, które korzystają z funduszu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci: inwestycje lokalne są najistotniejsze dla codziennego życia

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2020 13:14
Kierowanie środków na inwestycje lokalne jest bardzo istotne, są one szybko uruchamiane i służą realizacji celów dla każdego najważniejszych, stanowiących 98 proc. życia, spraw każdego z nas. Chcemy, żeby dobrze wyglądały urzędy, szkoły, miejsca zabaw dla dzieci, lokalne drogi - mówił w audycji "Rządy Pieniądza" w Polskim Radiu 24 Piotr Soroczyński z Krajowej Izby Gospodarczej.
rozwiń zwiń