X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Karty płatnicze wygrywają z gotówką z bankomatu. Znamy dane dot. transakcji

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2020 11:00
Transakcje kartami w terminalach płatniczych i Internecie zaczynają dominować nad wypłatą gotówki w bankomatach - twierdzą eksperci Bank Pekao. Taki trend wymusza epidemia COVID-19, gdyż kupujący rezygnują z gotówki w obawie przed zakażeniem.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: pixabay

Jedną z najczęściej wybieranych form transakcji bezgotówkowych są płatności zbliżeniowe. Potwierdzają to statystyki Narodowego Banku Polskiego, według których, w I kw. 2020 r. udział płatności zbliżeniowych w całości obrotu kartowego wyniósł aż 91,1 proc.

Jak twierdzi drugi co do wielkości bank komercyjny w Polsce, w pierwszej części roku - jeszcze przed epidemią - udział transakcji bezgotówkowych był o 3 punkty procentowe wyższy niż transakcji gotówkowych. Dziś to już 13 punktów procentowych różnicy. To dowód jak transakcje kartami w terminalach płatniczych i w internecie zaczynają dominować nad wypłatą gotówki w bankomatach.Pekao powołuje się także na wyniki z badania zrealizowanego przez Dominikę Maison z Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Forum Konsumentów. Wynika z nich, że w Polsce w użytkowaniu znajduje się 43 mln kart płatniczych, a 75 proc. ich posiadaczy deklaruje, że płaci nimi zdecydowanie częściej niż gotówką.Bank powołał się także na Ministerstwo Finansów, które podało, że liczba terminali płatniczych w naszym kraju przekroczyła milion.

PR24/PAP/IAR/sw 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy dziś zarobimy na lokatach i wynajmie? Eksperci: kryzys to istotnie wyhamował

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 12:28
- Nie należy spodziewać się w najbliższym czasie ani zysków z lokat bankowych, ani z wynajmu, który cieszył się dużym zainteresowaniem jeszcze na początku tego roku. Kryzys to istotnie wyhamował - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": dr Marcin Czaplicki z PKO BP i Piotr Palutkiewicz ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Milion terminali. Płatności bezgotówkowe coraz bardziej powszechne

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 14:24
W Polsce działa już milion terminali płatniczych, wszystkie obsługują płatności zbliżeniowe. Coraz powszechniej dostępne są w średnich, małych i mikroprzedsiębiorstwach, oraz instytucjach sektora publicznego - poinformowało Ministerstwo Finansów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus uderzył w polskie banki: mniejsze zyski i przychody

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 15:01
Koronawirus nie omija dziedziny finansów - w okresie styczeń-czerwiec 2020 r. zysk netto sektora bankowego spadł rok do roku o 47,7 proc. i wyniósł 3,93 mld zł - poinformował Narodowy Bank Polski.
rozwiń zwiń