X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

NBP upamiętni Bitwę Warszawską 1920 nowym banknotem kolekcjonerskim

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2020 09:53
Narodowy Bank Polski planuje emisję banknotu o wartości nominalnej 20 zł, upamiętniającego Bitwę Warszawską 1920 roku. Banknot ma zostać wprowadzony do obiegu 11 sierpnia tego roku.  
Banknot wydany przez Narodowy Bank Polski z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej
Banknot wydany przez Narodowy Bank Polski z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej Foto: NBP/Twitter

Wzór banknotu ustalono w układzie pionowym. Na stronie przedniej widnieje liczba 20 w kolorze złotym z widocznym w zależności od kąta patrzenia z powtarzającym się rokiem 1920, również w postaci wytłoczenia. Pod liczbą wizerunek orła ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej. W prawym górnym rogu napis Niepodległość.

Z prawej strony w dolnej części portret Józefa Piłsudskiego z szablą na tle płaszczyzny wypełnionej powtarzającymi się konturami roku 1920, wizerunkami samolotów i orłów. U dołu z lewej strony zarys panoramy Warszawy inspirowany obrazem Kazimierza Mańkowskiego "Rok 1920".

Na odwrotnej stronie banknotu wizerunek Medalu Pamiątkowego Za Wojnę 1918-1921. W tle napisów i medalu stylizowana biało-czerwona flaga Polski. Od lewej strony ku górze wieniec z liści wawrzynu, na jego tle z lewej strony wizerunek samolotu. W dolnej części stylizowany fragment obrazu Jerzego Kossaka "Cud nad Wisłą" w kolorze brązowym. Poniżej z lewej strony odwzorowany z rękopisu Józefa Piłsudskiego napis: "niepodległa".

Wielkość emisji banknotu ma wynieść do 60 tys. sztuk.

 

PolskieRadio24.pl/IAR/PAP/DoS

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowy banknot 500 zł trafił do obiegu. Ma zabezpieczenia najnowszej generacji i wizerunek króla Jana III Sobieskiego

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2017 18:49
Nowy banknot o nominale 500 złotych wchodzi do obiegu. Ten najwyższy polski nominał zdobi wizerunek króla Jana III Sobieskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ile „żyje” polski banknot?

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2017 11:04
Żywot polskiego banknotu nie jest długi – średnio od wyjścia z mennicy do trafienia do niej na przemiał, wynosi niecały rok.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Banknoty 500-złotowe wypłacimy w niektórych bankomatach

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 18:02
Narodowy Bank Polski udostępnił w wybranych bankomatach banknoty o nominale 500 zł. Wcześniej były one dostępne tylko w kasach banków i Poczty Polskiej - poinformował bank centralny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Złota inwestycja NBP. Bank zarobił kilkanaście miliardów złotych

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2020 11:21
Decyzja Narodowego Banku Polskiego o podwojeniu rezerw złota była wyjątkowo trafna. W tym czasie bowiem banki centralne krajów europejskich unikały inwestowania w ten kruszec. Decyzja NBP okazała się jednak strzałem w dziesiątkę, a zarobek przekroczył już wartość wypłaty trzynastej emerytury – informuje portal "Business Insider".
rozwiń zwiń