X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Powstaną nowe odcinki Via Carpatia. Trzy przetargi ogłoszone

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2020 11:13
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła trzy przetargi na projekt i budowę kolejnych fragmentów drogi ekspresowej S19 w województwie podlaskim. Są to odcinki o łącznej długości 30 kilometrów: Ploski-Haćki, Haćki-Bielsk Podlaski Zachód i Bielsk Podlaski Zachód – Boćki. To kolejne fragmenty trasy Via Carpatia, która za kilka lat połączy Białystok z Lublinem.
Briefing wiceministra Rafała Webera
Briefing wiceministra Rafała WeberaFoto: GDDKiA Białystok

Nowy odcinek S19 wyprowadzi ruch tranzytowy z Bielska Podlaskiego, co istotnie wpłynie na komfort i bezpieczeństwo zarówno kierowców podróżujących tą drogą, jak i mieszkańców miasta. 

droga 1200(1).jpg
Trasa S7 pod Krakowem. Rozpoczyna się budowa kolejnego odcinka

Nowe drogi na Podlasiu

Trzy odcinki drogi ekspresowej S19 tworzyć będą jednocześnie zachodnie obejście Bielska Podlaskiego, co pozwoli na wyprowadzenie z tego miasta ruchu tranzytowego. W ramach inwestycji powstanie w sumie 30 kilometrów dwujezdniowej drogi ekspresowej, która będzie miała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Technologię nawierzchni wybierze wykonawca. Na razie nie wiadomo, czy będzie to beton cementowy, czy nawierzchnia bitumiczna.

Na odcinku Ploski-Haćki o długość prawie 9 kilometrów powstanie 18 obiektów inżynierskich, 14 z nich będzie pełnić funkcję przejść dla zwierząt. Zaplanowano ponadto dwa Miejsca Obsługi Podróżnych.

W ramach odcinka Haćki–Bielsk Podlaski Zachód, którego długość także wynosi 9 kilometrów, zaplanowano dwa węzły – Bielsk Podlaski Północ oraz Bielsk Podlaski Zachód. Powstanie też Obwód Utrzymania Drogowego. Wybudowanych będzie 7 wiaduktów, 2 przejścia dla zwierząt oraz 7 przepustów ekologicznych dla małych zwierząt.

Na odcinku Bielsk Podlaski–Boćki o długości 12,2 km przewidziano węzeł drogowy, powstanie też 6 wiaduktów, 6 przejść dla zwierząt oraz 5 przepustów ekologicznych dla małych zwierząt. Inwestycje mają być zrealizowane do 2024 roku.  

Via Carpatia rośnie

Wszystkie trzy odcinki S19 są elementem przyszłego szlaku komunikacyjnego Via Carpatia, łączącego kraje nadbałtyckie z południem Europy.
Na koniec sierpnia 2020 r. zaplanowano ogłoszenie przetargu na odcinki S19 Leszczka–Chlebczyn i Kuźnica–Sokółka.

PolskieRadio24.pl, Aleksander Pszoniak, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowe odcinki Via Carpatia. Przyspieszają prace na międzynarodowej trasie północ-południe

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2020 17:37
Kolejny odcinek trasy Via Carpatia na Podkarpaciu wszedł w fazę realizacji. To 10-km fragment S19 od węzła Rzeszów Południe do węzła Babica. Obecnie w budowie jest 65 km podkarpackiego odcinka S19, a w przygotowaniu kolejne 75 km. Do ruchu oddano już 30 km tej trasy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szybciej z Warszawy do Lublina. Kolejny fragment trasy S17 otwarty

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2020 13:16
Od dziś kierowcy mają do dyspozycji dwie jezdnie na obwodnicy Kołbieli w ciągu budowanej drogi ekspresowej S17, a także na odcinku od obwodnicy Kołbieli do węzła Lubelska - poinformowali przedstawiciele rządu. Tym samym dwujezdniowa droga między Warszawą a Piaskami wydłużyła się o kolejne 24 km.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister infrastruktury: z nowych środków UE może powstać w Polsce nawet 2 tys. km dróg

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2020 12:01
- Przy wsparciu nowych środków z Unii Europejskiej może powstać w Polsce nawet 2 tys. km dróg – powiedział w minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trasa S7 pod Krakowem. Rozpoczyna się budowa kolejnego odcinka

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 12:09
Kolejny odcinek trasy ekspresowej S7 w budowie. Dziś odbyło się symboliczne wbicie łopaty rozpoczynające inwestycję na odcinku z Moczydła do Miechowa. W uroczystości wziął udział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Szef resortu odwiedził także trwającą już budowę innego odcinka tej trasy Widoma – Szczepanowice.
rozwiń zwiń