X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Firmy mogą się starać o dopłaty do oprocentowania kredytów. Zobacz, jak działa nowy fundusz

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2020 09:59
Przedsiębiorcy dotknięci skutkami pandemii koronawirusa mogą już korzystać z dopłat do oprocentowania kredytów. To kolejny program pomocowy dla firmy, przewidziany w rządowej tarczy antykryzysowej 4.0. Wypłatami zajmuje się Bank Gospodarstwa Krajowego.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/OPOLJA
Posłuchaj
02:41 PR1_AAC 2020_07_24-06-39-12.mp3 Firmy mogą się starać o dopłaty do oprocentowania kredytów. Zobacz, jak działa nowy fundusz (Tomasz Matusiak/PR1)

O wsparcie mogą ubiegać się małe, średnie i duże firmy, niezależnie od branży, w której prowadzą działalność. Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz mówi, że dzięki temu programowi przedsiębiorcy będą mogli obniżyć koszt pożyczek zaciąganych w obecnej sytuacji po to, by utrzymać się na rynku. Jak dodaje, w tym roku do programu trafi 300 milionów złotych, a w kolejnym - blisko 260 milionów.

komisja europejska free shutter 1200.jpg
Kolejny pakiet wsparcia dla polskich firm. Jest zgoda Komisji Europejskiej

Na jakie dopłaty mogą liczyć firmy?

Pieniądze będą wypłacane przez rok. Jak mówi prezes BGK Beata Daszyńska-Muzyczka, każdy przedsiębiorca ma prawo do skorzystania ze wsparcia tylko raz. Program będzie realizowany przez banki komercyjne i spółdzielcze, które podpisały umowę z BGK. Małe i średnie firmy mogą oczekiwać dopłat na poziomie 2 p.p., a duże - 1 p.p.

Ekspert: krok w dobrym kierunku

Fundusz dopłat do oprocentowania chwali główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich Łukasz Kozłowski. Według eksperta, dzięki temu rozwiązaniu kredyty będą tańsze i łatwiej dostępne, a tego potrzebują teraz polscy przedsiębiorcy.

- Obecnie firmy nierzadko biorą na siebie duży ciężar zadłużenia po to, by zachować płynność finansową. Dzięki temu programowi w czasie odbudowy gospodarki i jej odmrażania firmy będą mniej obciążone kosztami związanymi z obsługą tego zadłużenia - wskazuje.

Ekspert zwraca uwagę, że jednym z atutów programu jest możliwość łączenia go z gwarancjami de minimis.

Wnioski o dopłaty można składać do końca tego roku.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Tomasz Matusiak, md

Zobacz więcej na temat: firma POLSKA GOSPODARKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wiceminister rozwoju: jest szansa na szybkie odbicie polskiej gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2020 17:02
Są przesłanki do optymizmu - uważa wiceszef resortu rozwoju Marek Niedużak, który w Programie 1 Polskiego Radia - komentował ostatnie dane dotyczące polskiej gospodarki, w tym te wskazujące na wyraźną poprawę produkcji przemysłowej w czerwcu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rusza nabór wniosków o dotacje na pomoc prawną dla firm. Sprawdź, kto może je otrzymać

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 10:20
Przedsiębiorcy, którzy niedawno rozpoczęli swoją działalności, w tym właściciele start-upów, od dziś mogą ubiegać się o wsparcie finansowe na pomoc prawną. Wnioski przyjmuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tarcza 4.0. Od dzisiaj nowe możliwości dla zleceniobiorców ws. postojowego

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2020 08:29
Gdy zleceniodawca odmówi złożenia wniosku o przyznanie świadczenia postojowego – zleceniobiorca może od dzisiaj zrobić to samodzielnie. Wystarczy, że złoży we własnym imieniu stosowny wniosek w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Wniosek RSP-CZ można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną, za pośrednictwem platformy PUE ZUS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejny pakiet wsparcia dla polskich firm. Jest zgoda Komisji Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2020 09:33
Komisja Europejska zatwierdziła polski program wsparcia przedsiębiorstw dotkniętych skutkami epidemii koronawirusa. Wartość tego programu to 2,6 mld euro, czyli 11,5 mld zł.
rozwiń zwiń