X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Kolejny pakiet wsparcia dla polskich firm. Jest zgoda Komisji Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2020 09:33
Komisja Europejska zatwierdziła polski program wsparcia przedsiębiorstw dotkniętych skutkami epidemii koronawirusa. Wartość tego programu to 2,6 mld euro, czyli 11,5 mld zł.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Hadrian/ Shutterstock

- Środek pomocy wprowadzany przez Polskę, o budżecie szacowanym na 2,6 mld euro, pozwoli na dalsze wsparcie przedsiębiorstw poważnie dotkniętych skutkami epidemii koronawirusa. Zastosowanym środkiem będzie faktoring, czyli usługa finansowa zapewniająca alternatywne źródło kapitału obrotowego. Pozwoli ona zaspokoić potrzeby przedsiębiorstw w zakresie płynności i pomoże im w utrzymaniu działalności w tym trudnym czasie - poinformowała wiceszefowa KE Margrethe Vestager, odpowiedzialna w KE za politykę konkurencji.

- Nadal będziemy ściśle współpracować z państwami członkowskimi, poszukując realnych rozwiązań łagodzących skutki gospodarcze pandemii COVID-19, zgodnie z przepisami UE - dodała.

pieniądze złotówki banknoty 1200.jpg
Tarcza 4.0. Od dzisiaj nowe możliwości dla zleceniobiorców ws. postojowego

Tym razem faktoring

Polska powiadomiła wcześniej Komisję Europejską o zamiarze wykorzystania mechanizmu polegającego na gwarantowaniu przez państwo produktów faktoringowych w ramach tymczasowej pomocy publicznej. Faktoring to usługa finansowa zapewniająca gospodarce realnej płynność – polega na zapłacie faktur przed ostatecznym terminem płatności. Stanowi więc dla przedsiębiorstw alternatywne w stosunku do kredytów bankowych źródło kapitału obrotowego.

Program, wdrażany przez krajowy bank rozwoju – Bank Gospodarstwa Krajowego – będzie otwarty dla przedsiębiorstw każdej wielkości.

PolskieRadio24.pl, PAP, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Badanie: większość Polaków spokojna o pracę, poprawia się kondycja biznesowa firm

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 13:47
78 proc. Polaków jest spokojnych o pracę - wynika z badania kondycji firm i pracowników przeprowadzonego przez Polski Fundusz Rozwoju i Polski Instytut Ekonomiczny. 61 proc. firm ocenia swoją płynność finansową jako dostateczną, by przetrwać dłużej niż 3 miesiące.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będą ułatwienia dla inwestorów. MR podsumowuje 2 lata Polskiej Strefy Inwestycji

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2020 14:18
W ciągu dwóch lat działania Polskiej Strefy Inwestycji 556 inwestorów zadeklarowało inwestycje na kwotę 25,2 mld zł - poinformowała wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Dodała, że daje to ponad 11,2 tys. miejsc pracy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tarcza 4.0. Od dzisiaj nowe możliwości dla zleceniobiorców ws. postojowego

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2020 08:29
Gdy zleceniodawca odmówi złożenia wniosku o przyznanie świadczenia postojowego – zleceniobiorca może od dzisiaj zrobić to samodzielnie. Wystarczy, że złoży we własnym imieniu stosowny wniosek w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Wniosek RSP-CZ można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną, za pośrednictwem platformy PUE ZUS.
rozwiń zwiń