X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Miliony złotych trafią na przebudowę polskich portów. Umowy na dofinansowanie podpisane

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2020 12:34
Unia Europejska daje pieniądze na modernizację polskich portów. W Centrum Unijnych Projektów Transportowych podpisano trzy umowy na łączną sumę przekraczającą 161 milionów złotych. Za te pieniądze zostanie między innymi poszerzony tor podejścia statków do portu w Gdyni.
Nabrzeże Przemysłowe, Port Gdański.
Nabrzeże Przemysłowe, Port Gdański.Foto: shuttestock

Głębokość toru wyniesie 17 metrów, zostanie on też poszerzony. Dzięki temu Gdynia dołączy do portów, które obsługują ruch transoceaniczny.
Także dziś podpisano umowę na zakup statku pożarniczego, który będzie obsługiwał porty w Szczecinie, Świnoujściu i Policach.
W Szczecinie poprawi się natomiast dostęp do portu od strony lądu. Planowana jest modernizacja dróg dojazdowych.


inwestycje budowa 1200.jpg
Minister infrastruktury: z nowych środków UE może powstać w Polsce nawet 2 tys. km dróg

Rozwój kluczowych portów

Minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska–Jedynak powiedziała, że Polska ma w tej chwili cztery porty, które mają kluczowe znaczenie dla naszej gospodarki. Są to porty w Gdyni, Gdańsku, Szczecinie i Świnoujściu. Podkreśliła, że wszystkie są położone w europejskiej sieci transportowej TNT, a także w korytarzu Bałtyk – Adriatyk, a takie położenie daje nam bardzo duże możliwości. Chodzi zarówno o obsługę rynku krajowego, jak i państw Trójmorza. Minister dodała, że nowy statek pożarniczy poprawi bezpieczeństwo w portach, a tym samym także zwiększy ich konkurencyjność.

W zeszłym roku polskie porty obsłużyły około 100 milionów ton ładunku, co jest rekordowym wynikiem w ich historii. Jak mówi dyrektor urzędu morskiego w Gdyni, Wiesław Piotrkowski, wzrost obrotów niesie za sobą między innymi wzrost miejsc pracy.

Dzięki podpisaniu trzech umów Polska będzie miała 100 procent zakontraktowanych środków na modernizację portów z funduszu Infrastruktura i Środowisko. W sumie podpisano 20 umów.

PolskieRadio24.pl, Aleksander Pszoniak, md

Czytaj także

Polska otwiera się na morze. Inwestycje o wartości 25 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2020 11:20
Wartość prowadzonych obecnie inwestycji mających na celu rozwój portów morskich sięga prawie 10 miliardów złotych, a do 2030 roku przeznaczone zostanie na nie kolejne 15 mld złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MFiPR szacuje, że w przyszłej unijnej perspektywie finansowej Polsce przypadnie ok. 700 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2020 15:00
Przypadające na Polskę środki z unijnego funduszu odbudowy w perspektywie 2021-2027 powinny być narzędziem wsparcia małych i średnich miast, tracących swoje funkcje – poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Resort czyni starania, by Komisja Europejska wyraziła na to zgodę, i szacuje, że w przyszłej unijnej perspektywie finansowej Polsce przypadnie ok. 700 mld zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ponad 7 mld na inwestycje. MFiPR podsumowało 2 lata programu Dostępność Plus

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2020 18:53
Na inwestycje w poprawę dostępności w firmach, organizacjach i urzędach wydano dotychczas ponad siedem miliardów złotych. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej podsumowało dwa lata rządowego programu Dostępność Plus. Ma on na celu likwidowanie barier architektonicznych i ułatwianie dostępu do budynków, dworców i innych miejsc w przestrzeni publicznej.
rozwiń zwiń