X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Pięć polskich miast w europejskim programie Intelligent Cities Challenge

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2020 12:12
Bytom i Gliwice znalazły się wśród miast, uczestników europejskiej inicjatywy Intelligent Cities Challenge, mającej pomagać im w osiągnięciu założeń zrównoważonej transformacji. W programie będzie uczestniczyło pięć miast z Polski.
Audio

Jak wynika z informacji na stronie intelligentcitieschallenge.eu, do programu z Polski zakwalifikowano – obok Bytomia i Gliwic – także Białystok, Gdańsk oraz Poznań.

O naborze wniosków do programu Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej informowało w połowie kwietnia tego roku.


miasto Warszawa centrum billboardy reklamy przestrzen publiczna 1200.jpg
Przestrzeń miejska bez szpecących reklam? Da się!

Resort wyjaśnia, że to inicjatywa Komisji Europejskiej mająca na celu osiągnięcie zrównoważonej transformacji 100 europejskich miast przy uczynieniu ich bardziej ekologicznymi, społecznie dostępnymi i zaawansowanymi technologicznie.

Bytom stawia na czystą i ekologiczną produkcję

Program wesprze uczestniczące w nim miasta w osiągnięciu zielonego, zrównoważonego i trwałego wzrostu, odpowiadając na największe wyzwania miejskie oraz zapewniając poprawę jakości życia ich mieszkańców.

Wiceprezydent Bytomia Michał Bieda wskazał cele, jakie to miasto chce realizować przy wsparciu programu: przekształcenie przemysłu na czystą i ekologiczną produkcję, "zielone" budownictwo i zarządzanie miastem, zwiększenie skali rozwiązań w zakresie energii odnawialnej i efektywności energetycznej oraz innowacyjną edukację i szkolenie w celu podnoszenia kwalifikacji i przekwalifikowania.

– Ma to szczególne znaczenie dla przygotowań do Sprawiedliwej Transformacji w kolejnej perspektywie Unii Europejskiej – ocenia Michał Bieda.

Gliwice koncentrują się na gospodarce odpadami

Wiceprezydent Gliwic Mariusz Śpiewok wskazał, że miasto chce w programie skoncentrować się na kwestiach: gospodarki odpadami i gospodarki o obiegu zamkniętym, odporności na zmiany klimatu, zarządzania kryzysowego, rozwijania i wspierania start-upów, małych i średnich przedsiębiorstw i ekonomii społecznej, a także wzmacnianiu partycypacji społecznej i komunikacji z mieszkańcami.

Intelligent Cities Challenge to wymiana wiedzy i najlepszych praktyk

Intelligent Cities Challenge ma oferować doradztwo i wskazówki światowej klasy ekspertów w celu poprawy jakości życia w obszarach miejskich, pomoc i wsparcie we wdrażaniu zaawansowanych technologii oraz możliwość wymiany doświadczeń miast biorących udział w inicjatywie. ICC jest przy tym kontynuacją inicjatywy Digital Cities Challenge, w której 41 miast Unii Europejskiej tworzyło strategie transformacji cyfrowej.

Miasta wyłonione w konkursie ICC w trakcie inicjatywy mają skorzystać z mechanizmów wsparcia oraz porad dotyczących konkretnych zagadnień związanych z inteligentnym i zrównoważonym rozwojem obszarów miejskich m.in. w obszarze energii, mobilności, zrównoważonej zielonej transformacji i bezpieczeństwa.

Zgłoszenia do inicjatywy mogły składać miasta powyżej 50 tys. mieszkańców z państw członkowskich UE, a także grupy miast – konsorcja miejskie.

Co więcej, w odpowiedzi na kryzys wywołany pandemią COVID-19, Komisja Europejska w ramach ICC zaproponowała wymianę wiedzy i najlepszych praktyk, oferując cykl webinarów pomagających miastom sprostać nowym wyzwaniom.

Wsparcie miast mentorów

Udział w inicjatywie potrwa około dwóch lat i przez ten czas samorządy będą mogły m.in. czerpać z wiedzy tzw. miast mentorów. Tymi miastami są: Aarhus (Dania), Amsterdam (Holandia), Antwerpia (Belgia), Barcelona (Hiszpania), Espoo (Finlandia), Hamburg (Niemcy), Nicea (Francja) oraz Rijeka (Chorwacja).

PolskieRadio24.pl/IAR/PAP/DoS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jesteśmy coraz bardziej konkurencyjni w sferze cyfrowej. Polska awansowała w rankingu DESI

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2020 10:10
Komisja Europejska opublikowała ranking indeksu gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego (DESI) na 2020 rok. Polska w ciągu roku skoczyła do góry o dwa miejsca. Coroczne unijne sprawozdania podsumowują odpowiednie wskaźniki i prezentują ewolucję krajów UE w zakresie konkurencyjności cyfrowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ile będzie kosztowało Europę osiągnięcie neutralności klimatycznej? Nowe dane Goldman Sachs

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 10:45
Zielony Ład UE z wieloletniego planu na rzecz klimatu przerodził się w program gospodarczy, którego całkowita wartość sięgnie 7 bln euro – ocenia bank inwestycyjny Goldman Sachs. Tyle właśnie powinno kosztować osiągnięcie przez UE neutralności klimatycznej w 2050 r.
rozwiń zwiń