X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Wygrana z Gazpromem to mniejsze koszty PGNiG. Spółka podała statystyki

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2020 11:38
Wypłata ok. 1,5 mld dol. przez Gazprom w ramach aneksu do kontraktu jamalskiego zmniejszy koszty operacyjne PGNiG w drugim kwartale o 5,689 mld zł - poinformowała spółka. PGNiG poinformowało też o wpłacie 1,1 mld zł tytułem zaliczki na poczet CIT
Budowa Baltic Pipe ma sięzakończyć w 2022 roku
Budowa Baltic Pipe ma się zakończyć w 2022 rokuFoto: Oil and Gas Photographer/ Shutterstock

PGNiG sprecyzowało, że rozliczenie nadpłaty za gaz z Gazpromem spowoduje spadek o 5,689 mld zł kosztów operacyjnych, o 42 mln zł pomniejszy wartość zapasów gazu i o 5 mln zł pomniejszy wartość środków trwałych.

PGNiG CEO Jerzy Kwieciński PAP Rafał Guz pap_20200508_090.jpg
Prezes PGNiG o fuzji z Orlenem: Polska potrzebuje silnego sektora paliwowo-gazowego

Rekordowa zaliczka na poczet CIT-u

Ponadto na wyniki w drugim kwartale 2020 r. wpływ będzie miał dodatni wynik na różnicach kursowych z wyceny bilansowej wzajemnych rozliczeń - chodzi o ok. 300 mln zł, oraz podatek dochodowy.

Zaliczka na podatek CIT Grupy Kapitałowej PGNiG za miesiąc czerwiec 2020 r. wyniosła ok. 1,1 mld zł - podkreśliła spółka. „

- To prawdopodobnie najwyższa zaliczka w historii poboru CIT w Polsce - ocenił prezes PGNiG Jerzy Kwieciński.


Jak wyjaśniło PGNIG, płatnicy CIT zobowiązani są, co do zasady, wpłacać co miesiąc zaliczkę na ten podatek. Pomimo, że kwota zwrotu od Gazpromu została zaksięgowana na rachunku bankowym PGNiG 1 lipca 2020 r., to zgodnie z zasadą memoriałową uwzględniono ją w podstawie opodatkowania już za miesiąc czerwiec - zaznaczyła spółka.

PGNiG rozlicza CIT w ramach tzw. podatkowej grupy kapitałowej, w której skład wchodzi 11 spółek z Grupy Kapitałowej PGNiG. Grupa jest jednym z największych podatników CIT w Polsce. Najnowsze dane MF za 2018 r. wskazują, że GK PGNiG była trzecim największym podatnikiem CIT, płacąc wtedy ponad 0,7 mld złotych.

PolskieRadio24.pl, PAP, PGNiG, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Na Lotosie nie koniec, Orlen weźmie też pod skrzydła PGNiG. Podpisano list intencyjny

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 13:30
PKN Orlen podpisał list intencyjny ze Skarbem Państwa ws.przejęcia kontroli kapitałowej nad Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem. Wcześniej, na konferencji prasowej dotyczącej zgody KE na fuzję paliwowego giganta z innym potentantem - Lotosem - premier Mateusz Morawiecki poinformował, że następnym krokiem dla Orlenu będzie właśnie przejęcie PGNiG.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Porady prawne i ubezpieczenie od wynajęcia adwokata. Nowa usługa PGNiG

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2020 06:02
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo wspólnie z Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych Polski Gaz inaugurują projekt Doradca prawny - usługę porad prawnych dla klientów PGNiG, połączoną z ubezpieczeniem od kosztów reprezentacji prawnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PGNiG o fuzji z Orlenem: Polska potrzebuje silnego sektora paliwowo-gazowego

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2020 14:37
- Konsolidacja w krajowym obszarze paliwowo-gazowym jest potrzebna. Trzeba zbudować silny podmiot, który będzie mógł sprostać wyzwaniom unijnym i będzie budował siłę gospodarki w wymiarze międzynarodowym - ocenił prezes PGNiG Jerzy Kwieciński.
rozwiń zwiń