X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Dotacje dla firm w trudnej sytuacji. Jest się o co bić, w puli prawie 2 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2020 09:52
Jeszcze niemal 1 miliard 900 milionów jest do rozdysponowania w programie "Dotacja na kapitał obrotowy" Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Mogą się o nią do końca lipca ubiegać średnie firmy, czyli zatrudniające od 50 do 250 pracowników.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay
Posłuchaj
02:59 PR1_MPLS 2020_07_20-06-37-40.mp3 Dotacje dla firm w trudnej sytuacji. Jest się o co "bić", w puli prawie 2 miliardy złotych (Aleksandra Tycner/PR1)

Izabela Fiszer z Departamentu Internacjonalizacji Przedsiębiorstw w PARP mówi, że dzięki programowi można uzyskać dofinansowanie nawet na poziomie 430 tysięcy złotych. Może ono być udzielone na okres jednego, dwóch, lub trzech miesięcy.

O pieniądze mogą się ubiegać firmy, które ucierpiały z powodu pandemii koronawirusa. Jak wyjaśnia Izabela Fiszer, przedsiębiorcy uzyskane wsparcie mogą przeznaczyć na bieżące wydatki lub na spłatę innych zobowiązań, które powstały w toku działalności.

emilewicz free 663.jpg
"Koniec czasu tarczy, nadciąga epoka miecza". Emilewicz o nowej polityce gospodarczej rządu

Najważniejsze to wyjść na prostą

O tę formę wsparcia ubiega się między innymi firma kratki.pl, która od 22 lat zajmuje się produkcją kominków. Prezes firmy Marek Bal przyznaje, że firmie bardzo pomogły m.in. dotacje unijne, ale to wszystko niewiele pomogłoby, gdyby nie dodatkowe wsparcie w dobie koronawirusa.

Jednocześnie Marek Bal liczy, że dzięki dotacji na kapitał obrotowy, stanowiącej część tarczy antykryzysowej, jego firmie uda się szybko wyjść z kryzysu.

- Mam nadzieję, że przedsiębiorcy nie będą się zastanawiali i będą wnioski. Te pieniądze są, mam nadzieję, że szybko to wszystko wróci do normalności - dodaje.

O dotację mogą ubiegać się średnie firmy, istniejące co najmniej od końca ubiegłego roku, i które utraciły co najmniej 30 procent przychodów w jednym z miesięcy po 1 lutego 2020 roku.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Aleksandra Tycner, md

Zobacz więcej na temat: firma POLSKA koronawirus
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tarcza antykryzysowa. Zobacz, ile wyniosło do tej pory wsparcie dla przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 19:10
Ponad 115 mld zł wynosi łączna wartość wsparcia przyznanego przedsiębiorcom w ramach tarczy antykryzysowej - poinformowało Ministerstwo Rozwoju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pożyczki płynnościowe dla przedsiębiorców. Rusza nowy nabór wniosków

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 15:43
Kolejne pół miliarda złotych ze środków unijnych przekazanych przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej Bank Gospodarstwa Krajowego przeznaczy na pożyczki płynnościowe z Programu Inteligentny Rozwój. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zaskakująco szybki wzrost wynagrodzeń w czerwcu. GUS podał dane z rynku pracy

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2020 10:51
Główny Urząd Statystyczny poinformował, że średnie wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw wzrosło w czerwcu o 3,6 procent, do poziomu blisko 5300 złotych brutto. Analitycy spodziewali się dużo niższego wzrostu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Koniec czasu tarczy, nadciąga epoka miecza". Emilewicz o nowej polityce gospodarczej rządu

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2020 08:04
Inwestycje, ustawa o inwestorze strategicznym i mikrotarcze dla najbardziej zagrożonych branż – tak będzie wyglądała kolejna odsłona polityki gospodarczej rządu w obliczu COVID-19 – mówi w poniedziałkowym "Dzienniku Gazecie Prawnej" wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.
rozwiń zwiń