X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Wsparcie dla niepełnosprawnych. W Wielkopolsce powstaną kolejne domy samopomocy

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2020 13:23
Państwo powinno być tam i pomagać tym osobom, które tego wsparcia potrzebują, a osoby z niepełnosprawnościami tego potrzebują – mówiła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Minister podpisała umowy na utworzenie nowych środowiskowych domów samopomocy w Wielkopolsce.
Podpisanie umowy
Podpisanie umowyFoto: TT/Marlena Maląg

Marlena Maląg podkreśliła w Poznaniu, że od pięciu lat systematycznie zwiększa się suma pieniędzy przekazywanych w ramach wsparcia osób z niepełnosprawnościami. Jak mówiła, "kiedy porównamy rok 2015, rok 2020 – to wsparcie, które zostało przekazane, z 15 mld zł w skali kraju wzrosło do 27 mld zł w tym roku".

duda-dzieci-pap-1200.jpg
Prezydent: programy społeczne są kołem napędowym polskiej gospodarki

- To przede wszystkim tworzenie systemowych rozwiązań, które mają wspierać osoby z niepełnosprawnościami. Od utworzenia funduszu solidarnościowego, poprzez programy rządowe, takie jak opieka wytchnieniowa, asystent osoby niepełnosprawnej, także opieka dla osób niepełnosprawnych i tworzenie centrów opiekuńczo-mieszkalnych. To są właśnie wyzwania tego czasu – mówiła.

Minister dodała, że "państwo powinno być tam i pomagać tym osobom, które tego wsparcia potrzebują, a osoby z niepełnosprawnościami tego potrzebują". Minister zaznaczyła, że bardzo ją cieszy dobra współpraca w tym zakresie z lokalnymi samorządami.

- To właśnie dobra współpraca samorządu, administracji rządowej, rządu z prezydentem, pokazuje, że można tworzyć dobre rzeczy – mówiła.

Koniec z białymi plamami

Szefowa MRPiPS wskazała, że obecne działania resortu dążą do tego, aby na mapie całego kraju przede wszystkim niwelować tzw. białe plamy, aby w każdym powiecie był co najmniej jeden dom samopomocy.

- U nas w Wielkopolsce można powiedzieć, że to nam się udaje i to zadanie jest wykonane. W Polsce jeszcze brakuje 27 powiatów do tego, abyśmy tę mapę mieli w pełni wypełnioną. Ale jeżeli chodzi o nakłady, które są dedykowane właśnie ośrodkom wsparcia w tym ostatnim czasie, one wzrosły o 76 proc. – porównując rok 2015 do roku obecnego. Obecnie nakłady na ośrodki wsparcia w skali całego kraju to jest ponad 760 mln zł. W Wielkopolsce one wzrosły dwukrotnie – podkreśliła Marlena Maląg.

PolskieRadio24.pl, PAP, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marlena Maląg: trwają prace nad nowymi edycjami programów dla seniorów

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2020 16:59
- Trwają prace nad nowymi edycjami programów rządowych dla seniorów - poinformowała w poniedziałek w Kleosinie (Podlaskie) minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Minister spotkała się z organizacjami korzystającymi z takich programów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wsparcie dla niepełnosprawnych. W Wołominie powstanie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2020 13:24
Promesę na 3 mln zł dla Wołomina w celu utworzenia Powiatowego Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego wręczyła staroście wołomińskiemu m.in. minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wsparcie dla rodzin i całej branży". Marlena Maląg zapewniła, że Polacy dostaną bony turystyczne

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2020 08:20
Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w Programie 1 Polskiego Radia poinformowała, że prace nad bonem turystycznym są na ostatniej prostej. - Jestem przekonana, że bon ruszy jeszcze w te wakacje. To rozwiązanie wesprze polskie rodziny i całą branżę turystyczną - powiedziała Marlena Maląg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zasiłek opiekuńczy jednak na dłużej. Marlena Maląg podała nowy termin

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 10:57
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy zostanie przedłużony o kolejne dwa tygodnie, do 26 lipca - poinformowała w czwartek szefowa MRPiPS Marlena Maląg. Zasiłek przysługuje m.in. w razie niemożności zapewnienia opieki przez żłobek lub przedszkole z powodu COVID-19.
rozwiń zwiń