X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rekordowo szybka decyzja KE. Warmińsko-mazurskie dostanie pieniądze na walkę z kryzysem

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 07:59
Komisja Europejska w rekordowo szybkim czasie zatwierdziła modyfikację programu operacyjnego dla województwa warmińsko-mazurskiego, aby umożliwić inwestycje w usługi zdrowotne i zrekompensować straty związane z pandemią, jakie poniosły firmy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/artjazz

– Komisja Europejska jest gotowa współpracować ze wszystkimi państwami członkowskimi, aby zapewnić szybkie przyjęcie wyjątkowych środków niezbędnych do zwalczania epidemii. Dlatego z zadowoleniem przyjmuję prośbę Polski i zachęcam inne polskie i europejskie regiony do skorzystania z elastyczności polityki spójności, aby reagować na kryzys sanitarny i finansowy związany z COVID-19 – oświadczyła komisarz ds. spójności i reform Elisa Ferreira.

pieniądze1200.jpg
Miliardy złotych płyną do firm. Znamy nowe statystyki dotyczące Tarczy Finansowej PFR

Miliony euro na służbę zdrowia

Celem zmiany programu regionalnego jest m.in. wykorzystanie 15 mln euro z funduszy polityki spójności UE na zakup sprzętu medycznego. Chodzi o sześć respiratorów, karetkę pogotowia, 11 defibrylatorów, 40 łóżek szpitalnych do intensywnej opieki, a także instalację stanowisk do dezynfekcji i odkażania w szpitalach w Olsztynie, Ostródzie, Elblągu, Ełku, Giżycku, Dobrym Mieście i Węgorzewie. Ze środków unijnych ma być też realizowane wsparcie dla regionalnej stacji sanitarno-epidemiologicznej.

Dodatkowe 3,5 mln euro zostanie przeznaczone na zabezpieczenie przed wirusem domów opieki społecznej, placówek opieki i hospicjów.

Wsparcie dla firm i organizacji

Firmy z województwa warmińsko-mazurskiego, które ponosiły lub ponoszą straty finansowe w wyniku wybuchu pandemii, otrzymają prawie 120 mln euro z funduszy polityki spójności. Jak podała KE, wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorstw w formie dotacji i pożyczek ma na celu zachowanie miejsc pracy poprzez subsydiowanie wynagrodzeń i zapewnienie płynności przedsiębiorstw.

Wreszcie, dodatkowe wsparcie finansowe zostanie przyznane przedsiębiorstwom społecznym i organizacjom pozarządowym, które odegrały kluczową rolę podczas pandemii, zajmując się m.in. dystrybucją masek czy organizując infolinie oferujące wsparcie psychologiczne.

PolskieRadio24.pl/IAR/PAP/DoS, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Miliardy złotych płyną do firm. Znamy nowe statystyki dotyczące Tarczy Finansowej PFR

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2020 08:22
Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys poinformował, że z tarczy finansowej do firm trafiło ponad 56 miliardów złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister finansów: w ostatnich latach udało się osiągnąć dobry wynik we wpływach z CIT

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2020 14:50
Dynamika wzrostu wpływów z CIT w Polsce jest wyraźna, mimo że od ubiegłego roku uprawnieni podatnicy płacą niższy CIT - powiedział szef resortu finansów Tadeusz Kościński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

BGK: wraca popyt na dobra i usługi. Przybywa firm wznawiających działalność

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2020 15:30
Coraz więcej firm z sektora MŚP działa na taką samą lub większą skalę, jak przed pandemią - wynika z badania BGK. Jak dodano, 81,9 proc. firm z sektora MŚP korzysta lub zamierza skorzystać z tarczy antykryzysowej.
rozwiń zwiń