X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

T-Mobile zwróci klientom niewykorzystane środki z pre-paidów. Jest decyzja UOKiK

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2020 11:24
T-Mobile Polska ma zwrócić klientom niewykorzystane pieniądze pozostałe po wygaśnięciu konta prepaid. Spółkę zobowiązał do tego prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: pixabay
Posłuchaj
00:28 pp1.mp3 Tomasz Chrósny o decyzji ws. T-Mobile (IAR)

Prezes UOKiKu powiedział, że zatrzymywanie pieniędzy zgromadzonych na koncie prepaid to sposób na utrudnienie zmiany operatora. Podkreślił, że takie postępowanie jest zakazane przez polskie prawo telekomunikacyjne. Wskazał, że także Europejski Kodeks Łączności Elektronicznej nakazuje operatorom uczciwe rozliczanie się z konsumentami przy zmianie dostawcy usług.


Gazprom free 1200
Jest kolejne postępowanie UOKiK przeciwko Gazpromowi. Powodem brak współpracy

Tomasz Chróstny przypomniał, że UOKiK reagował już w podobnych sprawach wobec innych operatorów. W styczniu tego roku prezes UOKiK wydał pierwszą decyzję w tej sprawie wobec spółki Polkomtel, na którą nałożył ponad 20 milionów złotych kary.

Posłuchaj
00:16 pp2.mp3 Tomasz Chróstny: UOKiK reagował już w podobnych sprawach wobec innych operatorów (IAR)

 Toczą się także postępowania wobec Orange Polska i P4.

W ciągu dwóch miesięcy po uprawomocnieniu decyzji prezesa UOKiKu spółka T-Mobile Polska będzie musiała zmienić regulamin i wprowadzić procedurę zwrotu pieniędzy pozostałych na koncie.

PolskieRadio24.pl, UOKiK, IAR, md

Czytaj także

Co czwarty rowerek i fotelik dziecięcy ma wady. UOKiK skontrolował produkty dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2020 10:42
W jednej czwartej sprawdzonych przez Inspekcję Handlową rowerków i fotelików dziecięcych są wady. UOKiK doradza klientom, by kupując dokładnie sprawdzali sprzęt. Nieprawidłowości wystąpiły u 27 przedsiębiorców, czyli u prawie co trzeciego spośród skontrolowanych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes UOKiK: wakacje kredytowe z Tarczy 4.0 dotyczą wszystkich banków

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2020 17:00
Zawieszenie spłat rat i odsetek kredytu konsumenckiego i hipotecznego na trzy miesiące, ma chronić osoby pozbawione źródeł dochodu przed pętlą zadłużenia. Taki był cel nowych rozwiązań zaproponowanych w Tarczy Antykryzysowej 4.0 - zapewniał Tomasz Chróstny, prezes UOKiK gość audycji "Ekspres Gospodarczy" Programu 1 Polskiego Radia.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uwaga na darmowe aplikacje w telefonach. Mogą zbierać i przekazywać nasze dane

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 18:40
"Darmowe aplikacje w telefonach zachęcają do dzielenia się wieloma informacjami, dzięki temu pozyskują dane często zbędne do świadczonej usługi" - przestrzega Urząd Ochrony Danych Osobowych. Przed wyrażeniem zgody na ich używanie, warto więc przemyśleć, czy rzeczywiście ich potrzebujemy.
rozwiń zwiń