X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Ekspert PIE: skala pomocy publicznej dla firm była zbliżona do tej z krajów G-20

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2020 20:15
-Niższy niż w innych krajach UE spadek PKB Polski to efekt wyższego PKB od średniej Wspólnoty z początku roku. A także skali pomocy dla przedsiębiorstw, która była podobna do tej z krajów o dojrzałej gospodarce. To widzą i doceniają zagraniczni inwestorzy - powiedział Piotr Arak dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE) w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.  
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Szef PIE podkreślił, że choć polskie PKB jest znacznie niższe niż z krajów "starej Unii", to proporcja pomocy publicznej do PKB, była taka jak w największych krajach Wspólnoty. Przypomniał, że już na początku 2020 roku skala inwestycji w naszym kraju była wyższa od średniej UE.

To z tych powodów Komisja Europejska oceniła, że w tym roku spadek polskiego PKB sięgnie poziomu minus 4,6 proc., co jest najlepszym wynikiem w całej UE, gdy średnia dla Wspólnoty to minus 8,3 proc.  A dane odnoszące się tylko do strefy euro, są jeszcze gorsze.

Także szacunki Brukseli dotyczące wzrostu gospodarczego całej UE w roku 2021, stawiają Polskę w roli prymusa ze wzrostem PKB na poziomie powyżej 4 proc (in plus).

Zdaniem Piotra Araka z PIE Polacy i nasze firmy potrafili dostosować się do wymogów pandemii. Naszym eksporterom pomaga także powolny wzrost konsumpcji w krajach UE, które są odbiorcami naszych towarów. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, którą prowadziła Justyna Golonko.


Posłuchaj
04:37 Piotr Arak gościem audycji "Ekspres Gospodarczy" (Justyna Golonko PR1) Piotr Arak gościem audycji "Ekspres Gospodarczy" (Justyna Golonko PR1)

 

PR1/PR24/Justyna Golonko/sw

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bloomberg: gospodarka Polski najbardziej odporna w UE na kryzys

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 14:33
Polska gospodarka postrzegana jest jako najbardziej odporna na kryzys związany z pandemią w Unii Europejskiej, dzięki czemu skurczy się najmniej w UE - pisze portal Bloomberg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: Polska będzie miała najmniejszy spadek PKB ze wszystkich krajów UE

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2020 23:33
- Dane Komisji Europejskiej czy Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju pokazują, że Polska będzie miała najmniejszy spadek PKB ze wszystkich krajów UE w związku z epidemią koronawirusa, cała Europa będzie miała niższy wzrost gospodarczy od nas - powiedział premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Epidemia koronawirusa. Polska wśród krajów z najniższym bezrobociem w UE

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2020 14:00
Stopa bezrobocia w strefie euro w maju 2020 r., po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 7,4 proc., wobec 7,3 proc. w poprzednim miesiącu - poinformował w komunikacie Eurostat, urząd statystyczny Unii Europejskiej. Ale w Polsce wynosiła 3 proc., a w Czechach 2,4 proc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci: światowa gospodarka zacznie stawać na nogi już w przyszłym roku

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2020 07:51
Globalna gospodarka powróci na ścieżkę rozwoju w 2021 r., po okresie zamrożenia rynków wzrost jest nierównomierny - wskazali analitycy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Ocenili, że np. hotelarstwo, turystyka mogą borykać się z kryzysem przez dłuższy czas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe prognozy KE. Unię czeka recesja, ale w Polsce będzie ona najpłytsza

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2020 17:30
Polska w tym roku najlepiej poradzi sobie ze skutkami koronawirusa - wynika z prognoz gospodarczych Komisji Europejskiej. Polska gospodarka skurczy się o 4,6 procent, w przyszłym roku ma wzrosnąć o 4,3 procent. Tegoroczne dane to najlepszy wynik we Wspólnocie. Inflacja nad Wisłą w tym roku będzie na poziomie 2,7 procent.
rozwiń zwiń