X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Niższy ZUS to niższe koszty działalności. Korzystają z niego setki tysięcy przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2020 10:47
"Mały ZUS Plus" to jedna z propozycji rządu, pozwalająca obniżyć koszty prowadzenia działalności gospodarczej. W tym roku jeszcze więcej firm może skorzystać z preferencyjnej formy w opłacaniu składek na ubezpieczenia społeczne. Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy pod koniec grudnia ubiegłego roku, a zmiany weszły w życie już w lutym 2020.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Iren Moroz/shutterstock

Obowiązujący w ubiegłym roku "Mały ZUS" był adresowany do przedsiębiorców, których roczne przychody nie przekraczały 30-krotności kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę. Wprowadzone od lutego tego roku zmiany stwarzają podstawy prawne do odprowadzania obniżonych składek na ubezpieczenie społeczne przez przedsiębiorców, którzy osiągnęli w roku kalendarzowym przychód z pozarolniczej działalności gospodarczej nie wyższy niż 120 tys. zł. W odniesieniu do spełniających to kryterium podstawa wymiaru składek będzie uzależniona od dochodu, uzyskanego w poprzednim roku kalendarzowym.

firma biznes 1200.jpg
Niższy CIT dla małych firm. Ponad 150 tysięcy z nich skorzystało z ulg

Wsparcie dla setek tysięcy firm

Skorzystać z propozycji może w kraju ok. 320 tys. najmniejszych przedsiębiorców. Z wcześniejszego rozwiązania korzystało prawie 170 tys. firm. Tylko w ciągu dwóch pierwszych tygodni lutego – czyli od razu po wprowadzeniu zmian – na wykorzystanie preferencyjnych stawek zdecydowało się 35 tys. przedsiębiorców, do końca miesiąca było ich już 80 tys.


Niższe składki na ubezpieczenia społeczne można płacić maksymalnie przez 36 miesięcy w ciągu ostatnich 60 miesięcy kalendarzowych prowadzenia działalności gospodarczej. Składki liczone są proporcjonalnie do dochodu i niższe średnio o kilkaset złotych miesięcznie. Szacowany koszt nowych regulacji dla finansów publicznych to 1,3-1,5 mld zł w kolejnych latach – co oznacza, że tyle właśnie pozostanie w kieszeniach przedsiębiorców.

PolskieRadio24.pl, IAR/PAP, DoS, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zobacz, jakim wsparciem dysponują rozpoczynający biznes w dobie koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2020 20:00
O wsparciu dla młodych, rozpoczynających czy prowadzących biznes, dla których ograniczenia związane z koronawirusem są szczególnie dotkliwie, mówiła w radiowej Jedynce Beata Lubosz, dyrektor departamentu innowacji w Ministerstwie Rozwoju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poprawiają się nastroje przedsiębiorców. Pozytywnie oceniają tarczę antykryzysową

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2020 06:40
Przedsiębiorcy nauczyli się żyć z koronawirusem i lepiej oceniają swoją bieżącą sytuację ekonomiczną - wynika z badania Krajowego Rejestru Długów "KoronaBilans MŚP". Mniej firm deklaruje też konieczność zwalniania pracowników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lista ostrzeżeń publicznych rozszerzona. KNF wpisał na nią trzy kolejne firmy

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2020 12:12
Komisja Nadzoru Finansowego wpisała na listę ostrzeżeń publicznych trzy podmioty, które prowadzą działalność w zakresie wykonywania czynności bankowych, w szczególności przyjmowanie wkładów pieniężnych w celu obciążania ich ryzykiem, bez zezwolenia KNF - poinformowała Komisja w komunikacie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Estoński CIT coraz bliżej. Projekt wkrótce trafi do konsultacji

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2020 08:48
W tym miesiącu do konsultacji społecznych trafi projekt ustawy dotyczący estońskiego CIT-u - poinformowało Ministerstwo Finansów. Rozwiązanie skierowane jest do małych i średnich spółek kapitałowych, których przychody nie przekraczają 50 mln zł.
rozwiń zwiń