X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Rusza nowy program dla asystentów rodzin. Otrzymają po 1700 zł

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2020 15:34
Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Barbara Socha ogłosiła w Ząbkach pod Warszawą specjalny program dla asystentów rodzin. Każdy z nich otrzyma jednorazowy bonus w wysokości 1700 złotych brutto w dowód uznania za ich codzienny trud.
Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Barbara Socha podczas konferencji prasowej nt. ogłoszenia programu Asystent Rodziny w Ząbkach pod Warszawą.
Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Barbara Socha podczas konferencji prasowej nt. ogłoszenia programu Asystent Rodziny w Ząbkach pod Warszawą.Foto: PAP/Leszek Szymański

Wiceminister Barbara Socha podkreśliła, że asystenci rodzin spełniają niezwykle ważną rolę polegającą na niedopuszczeniu do oddzielenia dziecka od rodziny lub umożliwieniu jak najszybszego powrotu umieszczonego w pieczy zastępczej dziecka do rodziców.

Posłuchaj
00:30 asystent 1.mp3 Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Barbara Socha ogłosiła w Ząbkach pod Warszawą specjalny program dla asystentów rodzin. Każdy z nich otrzyma bonus w wysokości 1700 złotych brutto.

W Polsce działa ponad 3 tys. asystentów rodzin

Wyjaśniła, że w Polsce mamy ponad 3 tysiące asystentów rodzin, a ich praca, chociaż mało widoczna, jest bardzo trudna i potrzebna.

Program jest ważnym elementem polityki rodzinnej rządu. Jego celem jest wzmocnienie sieci asystentów rodziny, zatrudnianych w gminach, do pracy z rodzinami przeżywającymi trudności opiekuńczo-wychowawcze. To także rozwój sieci koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej zatrudnianych w powiatach do wsparcia rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka.

Mateusz-Morawiecki-konferencja-KPRM-1200.jpg
Mateusz Morawiecki: prezydent buduje państwo silne dla silnych, wyrozumiałe dla słabszych
Posłuchaj
00:23 asysten 2.mp3 Wiceminister Barbara Socha zwróciła uwagę, że program dla asystentów rodzin nieprzypadkowo ogłasza w Ząbkach, w których 25 procent mieszkańców to dzieci.

Wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz zaznaczył, że środki z programu Asystent Rodziny trafią, między innymi, do ponad 460 asystentów, którzy z wielkim oddaniem pracują na terenie województwa mazowieckiego.

Wiceminister Barbara Socha zwróciła uwagę, że program dla asystentów rodzin nieprzypadkowo ogłasza w Ząbkach, w których 25 procent mieszkańców to dzieci.

Posłuchaj
00:30 asysytent 3.mp3 Barbara Socha podkreśliła, że mimo pandemii koronawirusa rząd nie zawiesił żadnych programów wspierających rodziny, i to nie tylko tych sztandarowych jak 500 plus, 300 plus czy Mama cztery plus, ale też takich jak m.in. Asystent Rodziny.

Podkreśliła, że obecnie mierzymy się w Polsce z depopulacją i jest to proces, który będzie postępował. Dlatego ważne jest, że są miejsca w Polsce, w których młode pokolenie jest liczne. Tam potrzebna jest odpowiednia infrastruktura i inwestycje.
Barbara Socha dodała, że kapitał ludzki jest fundamentem każdej gospodarki.

Zwróciła też uwagę, że mimo pandemii koronawirusa rząd nie zawiesił żadnych programów wspierających rodziny i to nie tylko tych sztandarowych jak 500 plus, 300 plus czy Mama cztery plus, ale też takich jak między innymi Asystent Rodziny.

IAR, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mniej ubóstwa w rodzinach wielodzietnych. Poprawia się sytuacja materialna gospodarstw domowych w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 12:44
Rok 2019 przyniósł poprawę sytuacji materialnej gospodarstw domowych w Polsce, co znalazło odzwierciedlenie w spadku zasięgu ubóstwa ekonomicznego, w tym ubóstwa skrajnego (z ok. 5% w 2018 r. do ok. 4% w 2019 r.) - informuje GUS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dobre wieści dla rodziców. 500+ będzie przedłużone na podstawie poprzednich wniosków

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 12:45
Rodzice i opiekunowie pobierający świadczenie z programu "Rodzina 500+" nie muszą w tym roku składać kolejnego wniosku. Jak powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, świadczenie zostanie przyznane do 31 maja przyszłego roku w oparciu o wnioski składane od 1 lipca 2019 roku.
rozwiń zwiń