X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Nowoczesne połączenia kolejowe z Wadowicami. Zobacz plan inwestycji

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2020 14:43
Linia kolejowa z Kalwarii Zebrzydowskiej Lanckorony do Wadowic zostanie zrewitalizowana. Poinformował o tym minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Martyn Jandula/Shutterstock

Inwestycja będzie kosztować prawie 130 milionów złotych. Pierwsze prace już się rozpoczęły. W tej chwili na linii są pociągi sieciowe. Po demontażu sieci trakcyjnej wykonawca będzie rozbierał stare tory. Kolejne prace obejmą obiekty inżynieryjne. Przebudowane zostaną przystanki i obiekty kolejowe.

pendolino pkp east news 1200.jpg
Ustawa "Kolej Plus" weszła w życie. Wkrótce ogłoszenie naboru do projektów

Nowe przystanki 

Mieszkańcy Wadowic zyskają lepszy dostęp do kolei dzięki nowemu przystankowi w rejonie osiedla Podhalanin. Do potrzeb podróżnych przygotowana będzie stacja Andrychów i przystanki w Choczni, Choczni Górnej oraz w Inwałdzie. Odnowione perony ułatwią pasażerom dostęp do pociągów. Będą nowe wiaty, ławki, oznakowanie i tablice informacyjne.

- Inwestycja na linii kolejowej Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Wadowice – Andrychów, w tym nowy przystanek w Wadowicach, to zwiększenie dostępu do kolei i poprawa warunków życia mieszkańców. Podobne projekty, ułatwiające komunikację, realizowane są na terenie całego kraju - powiedział minister Andrzej Adamczyk.

PKP PLK zainwestują 76 mld złotych

W przyszłym roku zostanie wybudowana tak zwana mijanka i nowe perony w Barwałdzie Średnim. Takie rozwiązanie zwiększy przepustowość trasy. Przewoźnicy będą mogli uruchomić dodatkowe pociągi. Przebudowany będzie tor i sieć trakcyjna. Prace na 40 przejazdach zwiększą bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i drogowym.

- PKP Polskie Linie Kolejowe SA konsekwentnie realizują Krajowy Program Kolejowy o wartości 76 mld zł. Podróżni zyskują atrakcyjne możliwości podróży, wykonawcy kontynuują inwestycje i rozpoczynają kolejne zadania. Inwestycja na trasie Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Wadowice – Andrychów, m.in. dzięki budowie mijanki, zapewni sprawniejsze podróże w regionie, a nowe i przebudowane przystanki lepszy dostęp do pociągów - powiedział Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych SA.

budowa drogi 1200.jpg
Instytut Staszica: inwestycje infrastrukturalne pociągną w górę całą gospodarkę

Projekt o wartości 129 mln zł ubiega się o współfinansowanie przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

 

IAR/Aleksander Pszoniak/PR24.pl/sw

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Adamczyk: inwestycje w infrastrukturę kolejową PKP za 100 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 16:45
Realizowana przez PKP modernizacja i rozbudowa infrastruktury kolejowej, w tym remont ok. 200 dworców i przebudowa szlaków, pochłonie w najbliższych latach 100 mld zł – zapowiedział w piątek minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstanie Lubelska Kolei Aglomeracyjna. Przedstawiamy szczegóły tego planu

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2020 15:30
Transport kolejowy jest najczystszy ekologicznie, staramy się go przybliżać mieszkańcom małych i dużych miast – mówił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk w Lublinie, gdzie podpisano porozumienie w sprawie opracowania koncepcji Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd stawia nie tylko na wielkie inwestycje, wspiera też lokalne rozwiązania komunikacyjne

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 15:50
Rząd stawia nie tylko na wielkie projekty infrastrukturalne, ale również na inwestycje poprawiające komunikację lokalną - dzisiaj podpisano umowę dotyczącą linii kolejowej nr 8 łączącej Skarżysko-Kamienną przez Kielce z Kozłowem.
rozwiń zwiń