X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

40 mln zł na poprawę infrastruktury drogowej. Resort zatwierdził kilkanaście inwestycji

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 14:42
Minister infrastruktury zatwierdził 16 inwestycji, które poprawią bezpieczeństwo na polskich drogach. Wartość tych robót to prawie 40 milinów złotych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: pixabay

Inwestycje, to między innymi rozbudowa dróg, przebudowa skrzyżowań, budowa barier ochronnych, chodników, sygnalizacji świetlnej i ścieżek rowerowych. Drogowcy poprawią też oświetlenie przejść dla pieszych oraz zabezpieczą wybrane tereny przed nadmiernym hałasem. W planach jest także poprawa nośności niektórych odcinków dróg.

Celem tych inwestycji jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa zarówno zmotoryzowanych, jak i pieszych. Zadania te będą realizowane w województwach: lubelskim, lubuskim, mazowieckim, opolskim, podkarpackim, podlaskim i wielkopolskim.

budowa drogi 1200.jpg
W ciągu 10 lat powstanie w Polsce 100 nowych obwodnic. Zobacz ich przebieg

Przebudowa infrastruktury drogowej

Na przykład w Krasnymstawie zostanie przebudowane rondo na skrzyżowaniu drogi krajowej numer 17 z drogą wojewódzką numer 812.

Ponadto planowana jest budowa chodników, zatoki autobusowej, oświetlenia ronda, wymiana znaków i elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego, a także budowa kanalizacji deszczowej, kanału technologicznego i przełożenie instalacji wodociągowej, energetycznej, teletechnicznej.

W planach jest też przebudowa obwodnicy Żar w ciągu drogi krajowej numer 12. Celem inwestycji jest dostosowanie odcinka drogi krajowej nr 12 do podwyższonej nośności nawierzchni.

W ramach zadania zaplanowano  poszerzenie jezdni, przebudowę skrzyżowani, budowę kanału technologicznego oraz przebudowę istniejących przepustów drogowych.

Zaplanowano także montaż dodatkowych ekranów akustycznych na obwodnicy Augustowa oraz budowa ścieżki pieszo – rowerowej wzdłuż drogi krajowej numer 11 na odcinku Ujście – Nowa Wieś Ujska.

Większość tych inwestycji zostanie zrealizowana w tym bądź w przyszłym roku. Resort systematycznie ogłasza nowe inwestycje, które służą poprawie bezpieczeństwa, bądź upłynnieniu ruchu na drogach. Pieniądze pochodzą z Krajowego Funduszu Drogowego zasilanego między innymi opłatami za przejazd płatnymi odcinkami dróg.

PolskieRadio24.pl, Aleksander Pszoniak, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Za kilka dni rozpocznie się łączenie dwóch odcinków Południowej Obwodnicy Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2020 20:55
W najbliższy poniedziałek, 29 czerwca rozpoczną się prace przy łączeniu istniejącej części Południowej Obwodnicy Warszawy, z budowanymi odcinkami. W związku z tym zmieni się organizacja ruchu na ulicy Puławskiej, a także na dotychczasowym zjeździe z obwodnicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Zachodniopomorskiem powstaną nowe obwodnice miast. Minister zatwierdził plan

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 11:09
Będą kolejne obwodnice w województwie zachodniopomorskim. Powstaną w ramach programu budowy 100 obwodnic w całym kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W ciągu 10 lat powstanie w Polsce 100 nowych obwodnic. Zobacz ich przebieg

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2020 10:25
W latach 2020-2030 w ramach rządowego programu powstanie w Polsce 100 obwodnic. Ich koszt szacowany jest na 28 mld zł, poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Będzie to uzupełnienie Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.).
rozwiń zwiń