X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Ponad 14 mld zł wsparcia. ZUS podał statystyki dotyczące pomocy dla firm

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 12:21
Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że od 1 kwietnia wpłynęło do niego ponad 3,7 milionów wniosków o różnego rodzaju wsparcie dla firm i pracowników w dobie koronawirusa. Na te cele Zakład wydatkował ponad 14 miliardów złotych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Łącznie ZUS umorzył 11 miliardów złotych składek. Wypłacono też świadczenia w łącznej wysokości ponad 3 miliardów złotych.

Kilka rodzajów wsparcia

Małe firmy, zatrudniające do 9 osób, mogą wnioskować o zwolnienie z obowiązku płacenia składek ZUS. Zwolnienie obejmuje trzy miesiące wstecz (maj, kwiecień, maj). Miesięczny próg przychodowy ustalono na 15681 zł (300% przeciętnego wynagrodzenia).

startup przedsiębiorca biznes 1200.jpg
Przedsiębiorcy coraz lepiej oceniają kondycję i perspektywy swoich firm

Firmy zatrudniające od 10 do 49 osób mogą ubiegać się o 50% umorzenie składek. Wnioski można składać do 30 czerwca przez PUE ZUS lub stronę www.gov.pl. Wszyscy przedsiębiorcy mogą ubiegać się o odroczenie płatności lub rozłożenie należności na raty.

ZUS wypłaca też tzw. postojowe dla osób prowadzących działalność gospodarczą i zatrudnionych na umowach cywilnoprawnych. Warunkiem jest co najmniej 15-procentowy spadek przychodów i działalność przed 1 kwietnia tego roku. Świadczenie wynosi 2080 złotych.

ZUS zaczyna też wypłaty dodatku solidarnościowego w wysokości 1400 złotych. Przysługuje on osobom, które straciły pracę z powodu pandemii. Świadczenie ma być wypłacane przez trzy miesiące.

PolskieRadio24.pl, PAP, ZUS, md

Zobacz więcej na temat: firma POLSKA GOSPODARKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ułatwienia dla mikroprzedsiębiorców. Nie trzeba składać wniosków o umorzenie pożyczki

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 09:24
Mikroprzedsiębiorcy nie muszą już składać wniosków o umorzenie pożyczki do 5 tys. zł. Takie rozwiązanie zapisano w podpisanej przez prezydenta tarczy antykryzysowej 4.0. Warunkiem wystarczającym do umorzenia jest prowadzenie działalności gospodarczej przez trzy miesiące od dnia jej udzielenia.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tarcza dla samorządów. W puli 6 mld zł na inwestycje

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 15:29
Wartość Funduszu Inwestycji Samorządowych, czyli tarczy inwestycyjnej dla samorządów, która pozwoli im zrekompensować ubytki wpływów z podatków powstałe w wyniku epidemii koronowirusa to 6 miliardów złotych - poinformowała na konferencji prasowej minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Subwencje finansowe dla firm. Zobacz, ile pieniędzy wpłynęło na ich konta

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 17:20
53 mld złotych subwencji z tarczy finansowej PFR trafiło już na konta firm - poinformował Polski Fundusz Rozwoju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski Fundusz Rozwoju: 53,3 mld zł subwencji z Tarczy Finansowej PFR trafiło do firm

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2020 17:50
Jak wynika z danych opublikowanych na stronie Funduszu, z Tarczy Finansowej PFR skorzystało 290 936 firm zatrudniających 2,75 mln pracowników. W sumie za pośrednictwem banków PFR wypłacił 53,3 mld zł. 
rozwiń zwiń