X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Czy można się ubezpieczyć od koronawirusa? Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wakacyjnych polisach

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 09:37
Jak w dobie pandemii zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas wakacji i jak zabezpieczyć się na wypadek zachorowania? Z pomocą przychodzą m.in. ubezpieczenia turystyczne.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: Shutterstock/ Iam_Anupong
Posłuchaj
03:04 PR1_AAC 2020_06_26-06-47-07.mp3 Czy można się ubezpieczyć od koronawirusa? Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wakacyjnych polisach (Aleksandra Tycner/PR1)

 Agnieszka Durska z Polskiej Izby Ubezpieczeń mówi, że oferta takich polis jest szeroka, bo i ryzyko dla różnego rodzaju wycieczek jest inne. Wskazuje, że taka różnorodność jest uzasadniona, bo np. czasem wyjeżdżamy na dwie godziny na Słowację i nie potrzebujemy rozbudowanego ubezpieczenia, ale sytuacja wygląda już inaczej, gdy np. planujemy dwutygodniowy pobyt w Alpach. Im szersza polisa, tym wyższa składka - dodaje ekspertka.

hotel pokój hotelowy drzwi koronawirus Montree studio 1200.jpg
Turystów mniej niż się spodziewano. Hotelarze w kiepskich nastrojach

Uwaga na wyłączenia

W tym roku jednak to, co będzie szczególnie brane pod uwagę, to kwestia ochrony na wypadek zakażenia się koronawirusem. Zakłady ubezpieczeń różnie podchodzą do tego tematu, a część towarzystw w ogóle wyłącza odpowiedzialność w przypadku dużej zachorowalności w naszym docelowym kraju.

- Jeśli wybieramy się do kraju, w którym jest jeszcze stan epidemii, sytuacja jest niepewna, to poszukajmy takiej oferty, która takiego wyłączenia nie ma - radzi Agnieszka Durska.

Sprawdzajmy warunki ubezpieczenia

W wypadku wyjazdów organizowanych przez biura podróży ubezpieczenia są wliczane w cenę imprezy. Niemniej, jak przypomina prezes Polskiej Izby Turystyki Paweł Niewiadomski, zawsze warto sprawdzać warunki takiej polisy, ponieważ ogólne przepisy prawa nie regulują konkretnie kwestii zachorowania na COVID-19 i leczenia tej choroby.

Warto też pytać o to, co w sytuacji, gdy w czasie wyjazdu trzeba będzie się obowiązkowej kwarantannie.

- Niektóre kraje informują już, że będą pokrywać ewentualne koszty takiej kwarantanny. Warto o to pytać - podkreśla Paweł Niewiadomski.

W kontekście ubezpieczeń i koronawirusa często też pojawia się pytanie dotyczące rezygnacji z podróży z powodu COVID-19. W tym przypadku - jak wskazują firmy ubezpieczeniowe - pandemia czy zachorowanie nie są podstawą do wypłaty odszkodowania.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Aleksandra Tycner, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PLL LOT przywraca wakacyjne połączenia po Europie. Sprawdź, które loty są znów dostępne

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 16:37
Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły szczegóły międzynarodowej, wakacyjnej siatki połączeń. Przewoźnik od początku lipca wznawia regularne rejsy pasażerskie po Europie. W siatce znalazło się w sumie 36 kierunków i 130 połączeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Powrót do turystyki sprzed pandemii, jest aktualnie niemożliwy". Wiceminister rozwoju o wsparciu dla branży

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2020 13:45
Odbudowa kapitału branży turystycznej potrwa 2-3 lata - powiedziała wiceminister rozwoju Olga Semeniuk podczas spotkania z przedstawicielami branży. Czekamy na bilans wakacyjny, by móc elastycznie dostosowywać nowe rozwiązania wspierające - dodała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Turystów mniej niż się spodziewano. Hotelarze w kiepskich nastrojach

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 07:33
Przeszło trzy czwarte hoteli miejskich i blisko połowa położonych poza miastami informuje, że na lipiec i sierpień ma zaledwie 20 proc. zarezerwowanych pokoi - podaje "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń