X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Koleją w Tatry. Pociągi na wakacje wracają na trasę z Krakowa do Zakopanego

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 07:54
Wracają pociągi na modernizowaną linię Chabówka-Zakopane. Kolejarze przywracają kursowanie zarówno dalekobieżnych, jak i lokalnych składów na tej trasie.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Mike Laptev/Shutterstock

Od dziś na trasie Kraków - Zakopane pojawią się bezpośrednie wakacyjne połączenia dalekobieżne między innymi z Gdyni, Gdańska i z Warszawy oraz kursy regionalne. Prace na jednotorowej linii Chabówka - Zakopane oraz między Skawiną a Suchą Beskidzką zaplanowano tak, by podróże pociągiem były możliwe latem i zimą.

Posłuchaj
00:49 10489860_1.mp3 Dziś na trasę z Krakowa do Zakopanego wracają pociągi - relacja Aleksandra Pszoniaka (IAR)

cpk 1200(1).jpg
CPK to nie tylko lotnisko. Konrad Majszyk: dzięki tej inwestycji do wielu miast wróci kolej

Szybciej i wygodniej

Nowymi torami można podróżować ze Skawiny do Suchej Beskidzkiej oraz między Sieniawą a Nowym Targiem i Szaflarami. Przedstawiciele PKP - Polskich Linii Kolejowych informują, że podróżni łatwiej wsiądą do pociągów z nowych peronów w Lasku i w Nowym Targu. Letnie podróże kolejową zakopianką ułatwi również dodatkowy przystanek Radziszów Centrum, który od grudnia poprawił mieszkańcom dostęp do kolei.

Podczas letnich wyjazdów na Podhale podróżni skorzystają także z efektów wcześniejszych prac. Do dyspozycji są wygodne stacje i przystanki: Rzozów, Radziszów, Wola Radziszowska, Podolany, Leńcze, Przytkowice, Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona, Stronie, Stryszów. Wyższy poziom bezpieczeństwa pasażerów pociągów oraz aut zapewnia blisko 60 zmodernizowanych przejazdów kolejowo-drogowych między Skawiną a Suchą Beskidzką.

Po wakacjach prace będą kontynuowane na linii Chabówka-Zakopane. Rozpocznie się także realizacja trzeciego odcinka między Suchą Beskidzką a Chabówką.
Zakończenie wszystkich prac planowane jest w 2023 r.

Uwaga kierowcy

Policja apeluje do kierowców, by uważali na przejazdach kolejowo-drogowych na tej trasie. Mundurowi argumentują, że mieszkańcy przyzwyczaili się do tego, że po linii nie kursują żadne pociągi. Proszą, by przy przejazdach zachować szczególną ostrożność, tym bardziej że na zmodernizowanych odcinkach składy będą jeździć szybkiej niż przed remontem.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stop degradacji lokalnej infrastruktury kolejowej. Rusza nabór wniosków do programu Kolej Plus

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2020 15:01
Dziś rozpoczął się nabór wniosków do rządowego programu Kolej Plus. Do rozdysponowania jest sześć i pół miliarda złotych. Beneficjentami są samorządy, które mogą się starać o utworzenie bądź przywrócenie połączeń kolejowych. Inauguracja programu odbyła się w Myślenicach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejne Pendolino wracają na tory. Wszystkie miejsca mogą być zajęte

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2020 08:57
Kolejne pociągi Pendolino wrócą do rozkładu jazdy PKP Intercity 10 i 11 czerwca – informuje przewoźnik. To pociągi, które były zawieszone do tej pory z powodu epidemii. Przywracane składy umożliwią podróże między Gdynią a Krakowem i Rzeszowem oraz Warszawą a Wrocławiem, Krakowem i Gliwicami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstanie Lubelska Kolei Aglomeracyjna. Przedstawiamy szczegóły tego planu

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2020 15:30
Transport kolejowy jest najczystszy ekologicznie, staramy się go przybliżać mieszkańcom małych i dużych miast – mówił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk w Lublinie, gdzie podpisano porozumienie w sprawie opracowania koncepcji Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej.
rozwiń zwiń