X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Za kilka dni rozpocznie się łączenie dwóch odcinków Południowej Obwodnicy Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2020 20:55
W najbliższy poniedziałek, 29 czerwca rozpoczną się prace przy łączeniu istniejącej części Południowej Obwodnicy Warszawy, z budowanymi odcinkami. W związku z tym zmieni się organizacja ruchu na ulicy Puławskiej, a także na dotychczasowym zjeździe z obwodnicy.
Za kilka dni rozpocznie się łączenie dwóch odcinków Południowej Obwodnicy Warszawy.
Za kilka dni rozpocznie się łączenie dwóch odcinków Południowej Obwodnicy Warszawy. Foto: GDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała również o stanie prac na budowie tunelu pod Ursynowem. Jego długość wynosi prawie dwa i pół kilometra.  

Tunel stanowi połowę  pierwszego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy w ciągu drogi ekspresowej S2 przebiegającego przez Ursynów.

Tunel przekopany, jest już strop, trwa budowa ścian

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała również, że tunel budowany na Ursynowie, który jest częścią południowej obwodnicy Warszawy, został już przekopany, a cała ziemia z jego środka została wywieziona.

Zakończono budowę płyty stropowej. Do zabetonowania pozostały tylko niewielkie otwory technologiczne, które wykorzystywano do wydobywania ziemi spod stropu.

Na bieżąco wykonywane są roboty związane z budową ścian żelbetowych, przejść awaryjnych, stropów łukowych, fundamentów zabudowy chodnikowej wewnętrznej i nisz alarmowych i odwodnieniem tunelu.

Systematycznie też zasypywane są kolejne segmenty stropu na powierzchni, a nad częścią tunelu wykonano już docelowe zagospodarowanie terenu i przywracany jest istniejący wcześniej układ ulic i parkingów.

Kierowcy korzystają już z nowego fragmentu jezdni ulicy Płaskowickiej.

Na pozostałej części trasy trwają prace związane z układaniem kolejnych warstw nawierzchni przyszłej drogi ekspresowej. Przygotowywane jest podłoże pod stabilizację cementem, wykonano też odcinek próbny stabilizacji.

Trwają też prace wykończeniowe na Moście Południowym

Prace prowadzone są także na odcinku obejmującym przeprawę przez Wisłę. Trwa tam budowa konstrukcji drugiej nitki mostu przez Wisłę.

Na nitce północnej, gdzie konstrukcja mostu została połączona na przełomie lutego i marca, wykonawca prowadzi prace wykończeniowe. Układany jest asfalt, budowane są chodniki, a także bariery energochłonne. 

Po wawerskiej stronie  tego odcinka wykonano nawierzchnię betonową. Po stronie wilanowskiej oddano natomiast do użytkowania wiadukt drogowy w ciągu ulicy Sytej.

Podobne prace prowadzone są na węźle Patriotów, który jest częścią odcinka biegnącego pomiędzy węzłami Wał Miedzeszyński. 

Na ciągu głównym trasy rozpoczęto montaż ekranów oraz barier energochłonnych, przystąpiono także do montażu oświetlenia drogowego. Budowa tego odcinka zostanie zakończona w grudniu tego roku.

Przyczyną opóźnienia jest zmiana planów i budowa wiaduktu pod czwarty tor linii kolejowej. GDDKiA podpisała już w tej sprawie aneks z wykonawcą prac.  

Początkowo inwestycja miała być zakończona w tym roku.

Cała Południowa Obwodnica Warszawy zostanie oddana do użytku prawdopodobnie nie w tym, ale w przyszłym roku.

Winne opóźnień są trudne warunki atmosferyczne, a konkretnie wysoki stan Wisły, który w zeszłym  roku wyhamował prace, a także konieczność dostosowania planów budowy drogi do planów rozbudowy krzyżującej się z nią linii kolejowej.

Budowa trzech odcinków Południowej Obwodnicy Warszawy w ciągu S2, pomiędzy węzłami Puławska i Lubelska, jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Aleksander Pszoniak

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dodatkowe 21 mld zł. Rząd zwiększa wydatki na drogi

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 13:14
Rada Ministrów przyjęła uchwałę zwiększającą o ponad 21 mld zł wydatki na Program Budowy Dróg Krajowych - poinformował we wtorkowym komunikacie rzecznik rządu Piotr Müller.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dobre informacje dla kierowców. Południowa Obwodnica Warszawy coraz bliżej, prace na budowie postępują

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2020 11:53
Pandemia i trudne warunki geologiczne spowodowały pewne opóźnienia, ale nie wstrzymała prac na budowie Południowej Obwodnicy Warszawy. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, tunel pod Ursynowem, który ma być częścią nowej trasy, został już przekopany - obecnie realizowane są prace wykończeniowe i przywracana jest dotychczasowa infrastruktura naziemna.
rozwiń zwiń