X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Ekspert : inwestycje amerykańskich koncernów przyspieszą cyfryzację polskich firm

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2020 20:00
- Dzięki inwestycjom w naszym kraju Google i Microsoftu, Polska stanie się cyfrowym hubem informatycznym dla polskich firm. A to przyspieszy ich cyfrową transformację oraz umożliwi im na szerokie korzystanie ze sztucznej inteligencji - powiedział Stanisław Lota z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej w audycji "Ekspres Gospodarczy", w Programie 1 Polskiego Radia. 
Audio
  • Stanisław Lota gość audycji "Ekspres gospodarczy" PR1
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/Phonlamai Photo

Ekspert od IT zwrócił uwagę, że powstanie w Polsce nowych centrów obliczeniowych obu gigantów zza oceanu, stworzy ogromne możliwości pozyskiwania nowych technologiach takich jak sztuczna inteligencja (AI), Big Data, robotyzacja, cloud computing i wiele innych.

Inwestycje obu firm warte łącznie aż 12 mld złotych, umożliwią naszym firmom przenoszenie baz danych do centrów obliczeniowych zlokalizowanych w Polsce, co będzie znacznie tańsze i bezpieczniejsze niż korzystanie z cyfrowych chmur obliczeniowych, których serwery są gdzieś w Europie lub w Azji.

Centra obliczeniowe zlokalizowane w Polsce zachęci kraje z Europy Środkowo-Wschodniej  do skorzystania z tej oferty, ponieważ ograniczy ich koszty na inwestycje w serwery itp.

W opinii Stanisław Loty chęć wydania aż 3 mld USD (łącznie) przez Google i Microsoft jest też dowodem uznania dla wysokiego poziomu polskich szkół informatycznych, których absolwenci regularnie wygrywają międzynarodowe konkursy.

Dlatego trudno nie zauważyć, że obie firmy wiedziały, że w naszym kraju pozyskają wysokiej klasy specjalistów od IT. A dla polskich informatyków będzie to prawdziwe wyzwanie i możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych oraz uzyskiwania dobrych zarobków w Polsce, a nie za granicą.


Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, którą prowadził Błażej Prośniewski.

PR1/PR24/PR24.pl/Błażej Prośniewski/sw   


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sztuczna inteligencja oceni skutki suszy. Danych dostarczą zdjęcia z kosmosu

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2020 12:15
Rolnictwo to dziedzina gospodarki, która jest coraz bardziej zależna od nowoczesnych technologii. W opinii Polskiego Instytutu Ekonomicznego mogą się okazać się pomocne w przeciwdziałaniu skutkom suszy. Pomogą w tym komputerowe analizy zdjęć satelitarnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jadwiga Emilewicz: rząd będzie promował robotyzację firm ulgami podatkowymi

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2020 15:00
"Ulga robotyzacyjna" będzie częścią większego pakietu prorozwojowego, który może być wdrożony razem z estońskim CIT. - Nie możemy czekać na to aż stan bezpieczeństwa zdrowotnego będziemy mieli za sobą i wtedy przystąpimy do działania – powiedziała wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miliard dolarów na hub technologiczny w Polsce. Chmura Krajowa i Microsoft podpisały porozumienie

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 09:11
Pomoc polskim firmom w transformacji cyfrowej jest jednym z celów współpracy Operatora Chmury Krajowej i Microsoftu, z czego skorzystał już m.in. Ruch SA. Na mocy porozumienia w Polsce powstanie regionalny hub technologiczny, czyli pierwszy region przetwarzania danych tej firmy w Europie Środkowo-Wschodniej. Inwestycja ma być warta miliard dolarów.
rozwiń zwiń