X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Resort rodziny przypomina: w tym roku nie trzeba składać kolejnego wniosku o 500+

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2020 11:51
W tym roku nie trzeba składać kolejnego wniosku o przyznanie świadczenia wychowawczego w ramach programu Rodzina 500+. Wystarczy wniosek złożony w ubiegłym roku - poinformowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Polskie Radio

- Wniosek złożony w ubiegłym roku, czyli w terminie od 1 lipca 2019 r., to świadczenia przyznane do końca maja 2021 r. Rodzice mogą być spokojni - poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Do tej pory 1 lipca był terminem, w którym rozpoczynał się nabór wniosków o świadczenia wychowawcze w ramach programu Rodzina 500+.

Mateusz Morawiecki PAP-1200.jpg
Premier: Andrzej Duda jest gwarantem utrzymania programów społecznych i wizji rozwoju państwa

Nowego wniosku nie trzeba składać - świadczenie zostanie przyznane na podstawie wniosku z ubiegłego roku

- W tym roku jest inaczej. Rodzice nie muszą składać od lipca nowych wniosków na nowy okres świadczeniowy. W oparciu o  wnioski składane w ubiegłym roku, czyli od 1 lipca 2019 r., świadczenia zostały przyznane aż do 31 maja 2021 r. - tłumaczy Marlena Maląg.

Z kolei rodzice i opiekunowie, którzy nie pobierają jeszcze świadczenia wychowawczego, bo np. dziecko dopiero się urodziło, w każdej chwili mogą przystąpić do programu, składając odpowiedni wniosek np. za pośrednictwem portalu Emp@tia, Platformy Usług Elektronicznych ZUS czy bankowości elektronicznej.

W przyszłym roku nowe, korzystne dla wnioskodawców zasady

Jak wskazuje szefowa resortu rodziny, od przyszłego roku funkcjonować będzie docelowy roczny okres świadczeniowy, który będzie trwał od 1 czerwca 2021 r. do 31 maja roku następnego.

- Wtedy, by uzyskać świadczenie wychowawcze po 31 maja 2021, wnioski będzie można składać przez internet od 1 lutego 2021 r., a drogą tradycyjną – od 1 kwietnia. Rodzice nie muszą się martwić, w tym roku nie muszą składać nowych wniosków, a gdy przyjdzie na to czas, będziemy szeroko informować o nowo obowiązujących terminach - zapewnia minister Marlena Maląg.

Ministerstwo Rodziny, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Rodzina 500+": wszystko, co trzeba wiedzieć, żeby otrzymać świadczenie

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2016 09:15
Świadczenia z programu "Rodzina 500+" mają być wypłacane od kwietnia; wniosek o nie trzeba będzie składać raz w roku, do gminy - osobiście lub online.
rozwiń zwiń

Czytaj także

500 Plus: jak pomnożyć środki z programu?

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2017 11:12
W tym roku na konta rodzin korzystających z Programu 500 Plus trafi nawet około 25 mld złotych, dlatego nie dziwi, że spora część banków postanowiła zawalczyć o względy beneficjentów programu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Program "Dobry start" również w tym roku. Każdy uczeń otrzyma 300 zł wyprawki

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2020 18:05
Program "Dobry start", czyli świadczenie przysługujące dzieciom uczącym się w szkole, będzie obowiązywać również w tym roku. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. To wsparcie dla 4,6 miliona uczniów.
rozwiń zwiń