X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Minister cyfryzacji: przy wdrażaniu 5G tworzymy sojusze techniczne z NATO i UE

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 18:30
-Rozmowy prezydentów Stanów Zjednoczonych i Polski o współpracy dotyczącej rozwoju sieci 5G, są dowodem dużego zaufania i dobrych dla biznesu polskich rozwiązań prawnych - powiedział Marek Zagórski minister cyfryzacji w audycji "Ekspres Gospodarczy" Programu 1 Polskiego Radia. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: 24Novembers/shutterstock

Marek Zagórski wyjaśnił, że chodzi mu o umożliwienie przez odpowiednią legislację przenoszenie baz danych firm i administracji publicznej do chmury obliczeniowej. Dodatkowym atutem w oczach Amerykanów jest powstanie Chmury Krajowej, która jest wspólnym dziełem PFR i banku PKO BP. Technologia 5G oraz chmury i centra obliczeniowe przyspieszą proces cyfryzacji polskich firm.

Marek Zagórski pytany, czy rozmowy o 5G miały wpływ na deklarację globalnych koncernów Google i Microsoft o ich inwestycjach w Polsce, odpowiedział, że tylko w pośredni sposób. Choć jest to sygnał dla innych inwestorów, że nasz kraj jest coraz mocniejszym graczem w światowej gospodarce.

Ale 3 mld USD wydane łącznie przez obie firmy na tworzenie u nas centrów obliczeniowych, pomoże usprawnić także naszą infrastrukturę krytyczną.

Szef resortu cyfryzacji przypomniał, że prace i dyskusje nad bezpiecznym dla państwa i obywateli systemem 5G, toczą się wspólnie z USA, NATO i UE, co ułatwi nam dostęp do tej technologii. 

W tej dziedzinie strona polska podjęła starania, aby pewne rozwiązania tworzono w formule "sojuszy technicznych", co pozwoli przeprowadzić wspólnie duże projekty informatyczne. 


Posłuchaj
05:29 Minister cyfryzacji Marek Zagórski gościem audycji "Ekspres Gospodarczy" PR 1 Minister cyfryzacji Marek Zagórski gościem audycji "Ekspres Gospodarczy" PR 1

 

Audycję prowadził Błażej Prośniewski, zapraszamy do jej wysłuchania.


PR1/PR24.pl/Błażej Prośniewski/sw   

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Zagórski: w kwestiach bezpieczeństwa 5G bardzo silnie współpracujemy z USA

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 18:25
– Jesteśmy unikalnym państwem Unii Europejskiej. W Polsce nie tylko wytwarza się oprogramowanie wykorzystywane w sieciach 5G, ale także produkuje konkretne urządzenia tej technologii – powiedział w radiowej Trójce Marek Zagórski, minister cyfryzacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Zagórski: 5G da większy dostęp do usług cyfrowych

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 21:00
- Każdy z nas potrzebuje coraz większej przepustowości sieci informatycznych, ponieważ nasze życie w coraz większym stopniu zależy od informacji, które potrzebujemy i sami tworzymy. Bez technologii 5G systemy informatyczne będą miały coraz większe problemy z zapewnieniem dostępu do mobilnego Internetu - powiedział Marek Zagórski, minister cyfryzacji, gość "Expressu Gospodarczego" PR1.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wytyczne dla operatorów telekomunikacyjnych. Sieć 5G musi być bezpieczna

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2020 12:10
Komitet Rady Ministrów ds. Cyfryzacji przyjął projekt rozporządzenia Ministra Cyfryzacji w sprawie minimalnych środków oraz metod, jakie przedsiębiorcy telekomunikacyjni są obowiązani stosować w celu zapewnienia bezpieczeństwa lub integralności sieci lub usług.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jesteśmy coraz bardziej konkurencyjni w sferze cyfrowej. Polska awansowała w rankingu DESI

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2020 10:10
Komisja Europejska opublikowała ranking indeksu gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego (DESI) na 2020 rok. Polska w ciągu roku skoczyła do góry o dwa miejsca. Coroczne unijne sprawozdania podsumowują odpowiednie wskaźniki i prezentują ewolucję krajów UE w zakresie konkurencyjności cyfrowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miliard dolarów na hub technologiczny w Polsce. Chmura Krajowa i Microsoft podpisały porozumienie

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 09:11
Pomoc polskim firmom w transformacji cyfrowej jest jednym z celów współpracy Operatora Chmury Krajowej i Microsoftu, z czego skorzystał już m.in. Ruch SA. Na mocy porozumienia w Polsce powstanie regionalny hub technologiczny, czyli pierwszy region przetwarzania danych tej firmy w Europie Środkowo-Wschodniej. Inwestycja ma być warta miliard dolarów.
rozwiń zwiń