X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

#WspieramyPolskę. Jacek Sasin: w dobie pandemii patriotyzm gospodarczy jest kluczowy

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2020 12:12
Pandemia pokazała, jak ważna jest współpraca polskich firm, stawianie na rodzimych dostawców - mówił podczas konferencji "Wspieramy Polskę" wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Dodał, że trzeba zachować zasadę równej konkurencji i w jej ramach wspomagać rodzimy biznes.
Konferencja WspieramyPolskę
Konferencja #WspieramyPolskęFoto: TT/Daniel Obajtek

Jak zaznaczył wicepremier, ostatnie tygodnie związane z epidemią pokazały, jak ważne są małe i średnie polskie firmy, jak istotny jest polski kapitał. Podkreślił, że chodzi nie tylko o to, żeby jak najwięcej firm funkcjonowało, ale również o to, by jak najwięcej z nich to były przedsiębiorstwa z polskim kapitałem, "których serce bije tutaj, które chcą tutaj tworzyć miejsca pracy, tu odprowadzać podatki".

Dodał, że zrozumieliśmy też, "jak ważna jest współpraca polskich firm - tych wielkich z tymi mniejszymi i średnimi" i stawianie na polskich dostawców.
Wskazał, że Orlen, jako jeden z głównych celów swojej polityki postawił sobie współpracę z polskimi dostawcami.

- Ponad 170 polskich firm, które stale dostarczają swoje produkty na stacje benzynowe Orlenu, to jest konkret - mówił.

inwestycje drogowe free 1200.jpg
Eksperci: wielkie inwestycje publiczne największą szansą dla gospodarki

Jacek Sasin: będziemy wspierać firmy w trudnym okresie

Jacek Sasin zapewnił polskich przedsiębiorców, że mogą być spokojni o wsparcie ze strony polskiego rządu.

- Rozumiemy, jak ważny jest polski biznes, polski kapitał - podkreślił. Dlatego, jak przypomniał, rząd przyjął w ostatnim czasie "niestandardowe rozwiązania prawne, ustawowe, kolejne tarcze antykryzysowe, które mają wspierać polski biznes - pozwolić mu przejść przez trudny okres kryzysu".

- Trzeba zachować oczywiście zasadę równej konkurencji - tutaj nie może być odstępstwa, ale żeby w ramach tej zasady próbować wspierać, wspomagać i dopuszczać do rynku na uczciwych zasadach polskie firmy, podmioty gospodarcze. Bo to jest nasz narodowy interes, nasza przyszłość, naszego powodzenia i potęgi naszej gospodarki, która będzie decydować o przyszłej roli Polski w świecie - podkreślił.

Orlen od dawna popiera patriotyzm gospodarczy

Jak mówił prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, na stacjach koncernu jest 85 proc. produktów od polskich producentów, rodzime produkty firma wprowadza też na swoich stacjach poza granicami kraju.

- Ważny jest patriotyzm gospodarczy, szczególnie w tych ciężkich czasach, czasach pandemii - podkreślił. Zaznaczył, że patriotyzm gospodarczy wzmacnia gospodarkę, bardziej ją ożywia.

- Na polskie firmy może społeczeństwo liczyć, nawet w trudnych okresach - mówił.

Przedstawiciel polskich przedsiębiorców, Dominik Kosuń, dyrektor zarządzający marki Brubeck podkreślił podczas konferencji, że tego typu wsparcie to nie tylko uratowane miejsca pracy, ale również stabilizacja finansowa, która pozwoliła jego przedsiębiorstwu rozwijać kolejne produkty. Jednym z nich jest, jak mówił, produkt, "który niszczy wirusy z grupy koronawirusów" i ma być wprowadzony na rynek jesienią.

Na konferencji poinformowano, że ciężarówka #WspieramyPolskę odwiedzi 50 miast i miejscowości w Polsce. Ma promować rodzime marki i patriotyzm gospodarczy.

PolskieRadio24.pl, PAP, MAP, ORLEN, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

35 mln zł dla przedsiębiorców z Podlasia. Kolejne wsparcie z funduszy unijnych

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 10:52
Przedsiębiorcy z województwa podlaskiego otrzymają kolejne dofinansowanie w wysokości 35 mln zł z funduszy unijnych w ramach drugiej części Podlaskiego Pakietu Gospodarczego. Środki będą przeznaczone na finansowanie kapitału obrotowego – bieżącej działalności firmy, której sytuacja pogorszyła się w związku z COVID-19.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Polsce przybywa firm. Jadwiga Emilewicz: obecnie jest ich więcej niż przed pandemią

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 14:36
Liczba działalności gospodarczych jest obecnie o ponad 14,6 tys. większa niż przed pandemią - poinformowała podczas debaty na temat efektów tarczy antykryzysowej wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ponad 50 mld złotych subwencji trafiło do firm w ramach Tarczy Finansowej PFR

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 17:20
Z danych PFR wynika, że z programu pomocowego skorzystało dotąd 268 tys. 722 firmy, w których jest zatrudnionych 2 mln 572 tys. 155 osób. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju: wspieramy także największe firmy, bo to 3,6 mln miejsc pracy

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2020 11:00
Na pierwszym etapie, w kwietniu i maju największe kwoty pomocy trafiły do małych i średnich przedsiębiorstw. W ramach tarczy finansowej PFR subwencje otrzymało blisko 270 tys. firm na kwotę 50 mld zł. Teraz rozpoczynamy wsparcie dużych przedsiębiorstw kwotą 25 mld zł - powiedział Paweł Borys prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, w audycji "Rządy Pieniądza" Polskiego Radia 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zabezpieczenie kredytu kupieckiego dla przedsiębiorców. Rząd przyjął projekt ustawy

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2020 08:16
Możliwość ubezpieczania przez polskie firmy należności z kredytu kupieckiego w większym niż dotychczas zakresie – to kluczowe rozwiązanie zawarte w przygotowanym w Ministerstwie Rozwoju rządowym projekcie ustawy o zasadach udzielania wsparcia dla rynku ubezpieczeń należności handlowych w związku z przeciwdziałaniem skutkom gospodarczym COVID-19. Projekt przyjęła już Rada Ministrów.
rozwiń zwiń