X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

W Polsce przybywa firm. Jadwiga Emilewicz: obecnie jest ich więcej niż przed pandemią

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 14:36
Liczba działalności gospodarczych jest obecnie o ponad 14,6 tys. większa niż przed pandemią - poinformowała podczas debaty na temat efektów tarczy antykryzysowej wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.
Jadwiga Emilewicz
Jadwiga EmilewiczFoto: TT/Ministerstwo Rozwoju

- W ubiegły wtorek osiągnęliśmy poziom zarejestrowanych działalności gospodarczych taki, jak mieliśmy 11 marca tego roku. To znaczy, że mieliśmy 2,4 mln aktywnych podmiotów działających gospodarczo. Dzisiaj, po tygodniu, mamy ich o ponad 14,6 tys. więcej niż w miniony wtorek - powiedziała Jadwiga Emilewicz.

1200_firma_shutterstock.jpg
Nowy start na rynku pracy. Wznowiono nabór wniosków o wsparcie na rozwój własnego biznesu

- To oznacza, że gospodarka rzeczywiście się odmraża i efekty tego odmrażania zaczynamy widzieć. (...) To oznacza, że prowadzić działalność gospodarczą znowu się w Polsce opłaca - dodała.

Miliardy płyną do firm

Wicepremier powiedziała też, że z Tarczy Finansowej PFR do firm dotarło już 49,6 mld zł. Są to pieniądze, które zostały wykorzystane na poprawę płynności finansowej przedsiębiorstw.

Z danych resortów rozwoju i rodziny wynika ponadto, że łącznie polskie firmy dostały z tarczy antykryzysowej i tarczy finansowej 84,26 mld zł.
Wicepremier zaznaczyła też, że pod względem wielkości pakietu osłonowego Polska znajduje się w czołówce Unii Europejskiej, dzięki czemu nasza gospodarka wraca na tory rozwoju.

PolskieRadio24.pl, PAP, MR, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowy start na rynku pracy. Wznowiono nabór wniosków o wsparcie na rozwój własnego biznesu

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 09:21
- W urzędach pracy można się ubiegać znowu o wsparcie na rozpoczęcie i prowadzenie działalności gospodarczej. Osoby bezrobotne mogą skorzystać ze specjalnej dotacji - wyjaśnia Alina Nowak, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

35 mln zł dla przedsiębiorców z Podlasia. Kolejne wsparcie z funduszy unijnych

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 10:52
Przedsiębiorcy z województwa podlaskiego otrzymają kolejne dofinansowanie w wysokości 35 mln zł z funduszy unijnych w ramach drugiej części Podlaskiego Pakietu Gospodarczego. Środki będą przeznaczone na finansowanie kapitału obrotowego – bieżącej działalności firmy, której sytuacja pogorszyła się w związku z COVID-19.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PTE: z powodu pandemii obniżka stóp będzie miała niewielki wpływ na gospodarkę

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 14:27
Obniżka stóp procentowych z punktu widzenia gospodarki nie da wielu prorozwojowych impulsów, bo dziś to nie stopy procentowe decydują przy podejmowaniu decyzji o inwestycjach lub zaciąganiu kredytów – mówiła w audycji Polskiego Radia 24 "Rządy Pieniądza" prof. Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego (PTE).  
rozwiń zwiń