X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Program Rozwoju Odrzańskiej Drogi Wodnej – szczegóły poznamy w 2021 roku

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2020 12:30
Zakończenie prac i przygotowanie ostatecznej wersji Programu Rozwoju Odrzańskiej Drogi Wodnej wraz z prognozą oddziaływania na środowisko zaplanowano w 2021 r. – poinformowała w odpowiedzi na poselską interpelację wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Anna Moskwa.
Dolina Odry
Dolina OdryFoto: anki21/Shutterstock.com

W Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej trwają prace nad przygotowaniem projektu Programu Rozwoju Odrzańskiej Drogi Wodnej, który obejmie również drogi wodne funkcjonalnie powiązane – Kanał Śląski i polski odcinek połączenia Dunaj-Odra-Łaba (droga wodna Kędzierzyn-Koźle – Chałupki).


shutterstock polska unia europejska free polska ue free 1200.jpg
Odra będzie znowu żeglowna. Unia inwestuje w modernizację szlaku wodnego

W dokumencie zostanie przedstawiony zakres i harmonogram inwestycji niezbędnych do osiągnięcia międzynarodowej klasy żeglowności na Odrzańskiej Drodze Wodnej wraz z korzyściami wynikającymi z ich realizacji.

W odpowiedzi na interpelację wiceminister przekazała, że przygotowanie projektu programu wymaga przeprowadzenia wielu analiz. Zakończono już analizę transportową oraz analizę kosztów i korzyści dla modernizacji Odrzańskiej Drogi Wodnej.


PR24 Marek Gróbarczyk 1200.jpg
Kongres Żeglugi w Opolu. Marek Gróbarczyk mówi o potrzebie rozwoju żeglugi śródlądowej

Natomiast w zakresie kwestii technicznych, przy realizacji których partnerem jest Zarząd Morskich Portów Szczecin-Świnoujście, Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej jest na etapie przygotowywania wstępnych koncepcji przestrzenno-technicznych.

Resort gospodarki morskiej poinformował też, że na przełomie trzeciego i czwartego kwartału planowane jest zlecenie opracowania prognozy oddziaływania na środowisko dla projektu programu, a następnie przeprowadzenie konsultacji publicznych.

 

PolskieRadio24.pl/IAR/PAP/DoS

 

Czytaj także

Minister Gróbarczyk: trzeba renegocjować umowę dotyczącą ochrony przeciwpowodziowej Odry

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2017 09:50
Polsko-niemiecką umowę z 2015 r., mającą zwiększyć ochronę przeciwpowodziową na granicznym odcinku Odry, należy renegocjować – powiedział w sobotę w Szczecinie minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Zdaniem ministra umowa blokuje inwestycje na Odrze, związane z IV klasą żeglowności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odra ma wrócić na mapę transportową Polski. Powstanie Odrzańska Droga Wodna

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 15:29
Na Odrze ma powstać około 20 stopni wodnych w ramach Odrzańskiej Drogi Wodnej - zapowiedział w Szczecinie minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.
rozwiń zwiń