X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

PGNiG przeznaczy 4 mld złotych na inwestycje w OZE

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2020 12:48
Zarząd spółki PGNiG przyjął plan inwestycji w sektorze Odnawialnych Źródeł Energii (OZE), którego celem jest zróżnicowanie źródeł przychodów gazowego giganta. Będą one pochodzić z farm wiatrowych, biometanu, fotowoltaiki i wodoru.  
Farma wiatrowa
Farma wiatrowaFoto: shutterstock

Plany dotyczące OZE koncentrują się na:

  • inwestycji w energetyce wiatrowej i fotowoltaiki
  • opracowania modelu franczyzy w produkcji biometanu
  • badań i inwestycji dotyczących wodoru (magazynowanie, produkcja, transport)

"Inwestycja w OZE ma na celu zapewnienie długoterminowych i bezpiecznych warunków rozwoju dla Grupy Kapitałowej PGNiG poprzez stabilizację jej przychodów w kontekście dynamicznie zmieniającego się otoczenia makroekonomicznego i regulacyjnego" - czytamy w oświadczeniu gazowego potentata.

Na podstawie przeprowadzonych analiz i symulacji modelu strategicznego Zarząd PGNiG zdecydował o przeznaczeniu kwoty do 4 mld złotych na realizację przedsięwzięć i nabywanie projektów związanych m.in. z wytwarzaniem energii z OZE do roku 2022.

Ostateczny zakres celów strategicznych w ramach segmentu działalności Grupy Kapitałowej PGNiG oraz poziom przewidywanych na ich realizację nakładów inwestycyjnych będą ujawnione w Strategii Grupy Kapitałowej PGNiG na lata 2017-2022 (z perspektywą do 2026 r.)

PR24/IAR/PAP/DoS/sw

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PGNiG angażuje się w rozwój biogazowni. Kwieciński: potencjał Polski jest naprawdę olbrzymi

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 11:00
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zamierza być integratorem polskiego ciepłownictwa, a także zaangażować się w rozwój energetyki rozproszonej – głównie w segmencie biogazowni, których potencjał oceniany jest na ok. 7-10 mld m3 gazu rocznie – poinformował prezes PGNiG Jerzy Kwieciński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwsze farmy słoneczne w Polsce finansowane przez Europejski Bank Inwestycyjny

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2020 09:45
Europejski Bank Inwestycyjny zatwierdził swój pierwszy w Polsce kredyt na rzecz przedsiębiorstwa budującego i eksploatującego elektrownie fotowoltaiczne. Beneficjentem finansowania w wysokości 82 mln zł jest Energy Solar Projekty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gazprom odwołuje się od wyroku ws. cen gazu. PGNiG: obie strony obowiązuje nowa formuła

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2020 21:55
- Wniesienie skargi przez Gazprom nie wpływa na realizacje wyroku arbitrażowego, obie strony mają obowiązek stosować nową formułę cenową - oświadczył we wtorek szef PGNiG Jerzy Kwieciński, komentując złożenie skargi przez Rosjan do Sądu Apelacyjnego w Sztokholmie ws. wyroku dotyczącego cen gazu dostarczanego na polski rynek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dobra passa PGNiG. Wygrywa z Gazpromem, notuje wzrost przychodów i wydobycia

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2020 15:15
Największa polska spółka gazowa PGNiG, ma dobrą passę - wygrywa spór z Gazpromem o ceny, notuje wzrost przychodów, zysków oraz wydobycia, w tym ze złóż norweskich.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zielona energia może dać nawet 68-proc. redukcję emisji CO2. Eksperci Instytutu Jagiellońskiego mają pomysł

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2020 00:10
Upowszechnienie zielonej energii w wielu sektorach polskiej gospodarki – przemyśle, transporcie, ciepłownictwie czy systemach ogrzewania domów – do 2050 r. może umożliwić redukcję emisji CO2 wobec roku 2020 o około 68 proc. – wynika z raportu Instytutu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń