X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Jest kolejne postępowanie UOKiK przeciwko Gazpromowi. Powodem brak współpracy

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2020 10:25
Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie przeciw Gazpromowi. Powodem jest brak współpracy podczas prowadzonego dochodzenia antymonopolowego. Za nieudzielenie wymaganych informacji, Gazpromowi grozi kara w wysokości do 50 milionów euro.
Audio
  • Tomasz Chróstny: na początku tego roku Urząd zwrócił się do Gazpromu o przekazanie dokumentów istotnych dla sprawy (IAR)
  • Tomasz Chróstny: postępowanie przeciwko firmom finansującym budowę gazociągu Nord Stream 2 dobiega końca (IAR)
Siedziba Gazpromu w Moskwie, Fot. Shutterstock Dontsov Evgeny
Siedziba Gazpromu w Moskwie, Fot. Shutterstock/ Dontsov EvgenyFoto: Shutterstock/ Dontsov Evgeny

Prezes UOKiKu Tomasz Chróstny przypomina, że w 2018 roku Urząd postawił sześciu spółkom, w tym Gazpromowi, zarzuty finansowania budowy gazociągu Nord Stream 2 bez wymaganej prawnie zgody.

pap_ns2-1200.jpg
Budowa Nord Stream 2. Amerykanie przygotowują sankcje przeciwko firmom

Nord Stream 2 pod lupą UOKiK

Tomasz Chróstny powiedział, że na początku tego roku zwrócił się do Gazpromu o przekazanie dokumentów istotnych dla sprawy, czego spółka nie zrobiła. Dlatego prezes UOKiK-u wszczął kolejne postępowanie. Tomasz Chróstny podkreśla, że mimo braku współpracy Gazpromu postępowanie przeciwko firmom finansującym budowę gazociągu Nord Stream 2 dobiega końca.

Poza nałożeniem kary finansowej, UOKiK może nakazać przedsiębiorcom sprzedaż całości lub części majątku. Może też zażądać rozwiązania spółki, nad którą przedsiębiorcy sprawują wspólną kontrolę.

PolskieRadio24.pl, IAR, UOKiK, md

Czytaj także

Gazprom ogranicza dostawy gazociągiem jamalskim. Efekt spadku popytu na surowiec z Rosji

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2020 11:00
Po zakończeniu długoterminowego kontraktu z Polską na tranzyt gazu z Rosji koncern Gazprom znacznie obniżył dostawy przez gazociąg jamalski, co może być sposobem na zmniejszenie kosztów w warunkach rekordowego spadku popytu - informuje "Kommiersant", największy i niezależny dziennik rosyjski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Budowa Nord Stream 2. Amerykanie przygotowują sankcje przeciwko firmom

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2020 10:58
Agencja Reutera poinformowała, że senat Stanów Zjednoczonych pracuje nad sankcjami przeciwko firmom, które będą uczestniczyć w dokończeniu budowy niemiecko-rosyjskiego gazociągu Nord Stream 2. Jak twierdzi agencja, w amerykańskim senacie istnieje ponadpartyjna zgoda na nałożenie tych sankcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mniej ropy i gazu z Rosji, więcej z innych krajów. Polska uniezależnia się energetycznie

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2020 13:27
Polska coraz bardziej uniezależnia się od rosyjskich dostaw strategicznych surowców – gazu i ropy. Dzięki dywersyfikacji coraz więcej tych produktów trafia do nas z innych krajów – np. z Arabii Saudyjskiej czy Nigerii. Dzięki temu udział Rosji w imporcie ropy do Polski w 2019 r. spadł do 61,5 proc. wobec 68 proc. w 2018 r. - poinformował Narodowy Bank Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gazprom odwołuje się od wyroku ws. cen gazu. PGNiG: obie strony obowiązuje nowa formuła

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2020 21:55
- Wniesienie skargi przez Gazprom nie wpływa na realizacje wyroku arbitrażowego, obie strony mają obowiązek stosować nową formułę cenową - oświadczył we wtorek szef PGNiG Jerzy Kwieciński, komentując złożenie skargi przez Rosjan do Sądu Apelacyjnego w Sztokholmie ws. wyroku dotyczącego cen gazu dostarczanego na polski rynek.
rozwiń zwiń