X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Minister rolnictwa: polska wieś zasługuje na szacunek

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2020 10:58
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski powiedział, że polska wieś odegrała ogromna rolę w odzyskaniu niepodległości. Z okazji przypadającego dziś Święta Ludowego szef resortu rolnictwa złożył kwiaty pod pomnikiem Wincentego Witosa w Warszawie.
Audio
  • Jan Krzysztof Ardanowski o roli, jaką chłopi odegrali w walce o niepodległość (IAR)
Jan Krzysztof Ardanowski
Jan Krzysztof ArdanowskiFoto: PAP/Piotr Nowak

Jan Krzysztof Ardanowski wyraził nadzieję, że to święto zmieni sposób postrzegania wsi w polskim społeczeństwie. Przypomniał też o roli, jaką chłopi odegrali w walce o niepodległość i jej utrzymanie. Wskazywał, że np. w czasie wojny polsko-bolszewickiej zdecydowaną większość polskiej armii stanowili synowie chłopów.

andrzej duda free shut 1200.jpg
Prezydent: zabiegam o wypłatę wszystkich odszkodowań dla rolników za zeszłoroczną suszę

Jak podkreślił, to polscy rolnicy odpowiadają za bezpieczeństwo żywnościowe kraju. Mówił, że wielu Polaków docenia społeczną rolę rolników. Przypomniał też, że wiele osób mieszkających w miastach ma korzenie wiejskie.

- Nie rozumiem opinii i uszczypliwości pod adresem rolników, bagatelizowania ich pracy, a takie przypadki są - powiedział minister rolnictwa.

- W domyśle, w podtekście pogardliwego podejścia do pracy rolników jest przekonanie, że jest to praca hańbiąca, że jest to praca gorsza, która przynosi ujmę, a nie jest powodem do dumy. Przykro mi, że ktoś w ten sposób, w tej chwili jeszcze patrzy na sprawy wsi - przyznał Jan Krzysztof Ardanowski.

Rolnikom należy się szacunek

Przekonywał, że polscy rolnicy zasługują na "olbrzymi szacunek" nie tylko z okazji ich święta.

- Ważne jest, żeby codziennie interesować się przemianami na wsi, problemami wsi, podobnymi jak problemy wsi europejskiej, osiągnięciami wsi, nowoczesnością, tym wszystkim, czym wieś żyje. To nie jest gorsza część społeczeństwa. To są ludzi pracowici, zaradni, szlachetni, ciężko pracujący na swój chleb, dostarczający żywność dla wszystkich, dbający o rodzinę, kształcący swoje dzieci, starający się podnieść jakość życia, nie tylko dla siebie, ale też dla społeczności, w której żyją - powiedział minister rolnictwa.

PolskieRadio24.pl, IAR/PAP, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pomoc UE dla rolników. Wojciechowski: Polska będzie mogła wykorzystać prawie 3 mld euro

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2020 16:51
Komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski powiedział, że Komisja Europejska jest gotowa rozważyć działania, o które wnioskuje Polska w związku z koronawirusem. Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski poinformował, że Warszawa domaga się dopłat do prywatnego przechowalnictwa produktów, na które popyt spadł z powodu pandemii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

150 tys. zł premii dla młodego rolnika. Wsparcie na rozwój własnego gospodarstwa

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 07:27
Młodzi rolnicy będą mogli składać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski o przyznanie premii na rozpoczęcie samodzielnego gospodarowania. Pomoc finansowana jest z budżetu PROW 2014-2020. Wnioski będą przyjmowane od 3 czerwca do 1 sierpnia 2020 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spis rolny jesienią. GUS przygotowuje rachmistrzów do pracy podczas epidemii

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 07:22
Główny Urząd Statyczny przygotowuje się do przeprowadzenia jesiennego spisu rolnego w warunkach epidemii - bez wywiadów bezpośrednich. Jeśli jednak sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli, rachmistrze ruszą w teren - poinformowała rzecznik GUS Karolina Banaszek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: mam szczególny obowiązek dbania o sprawy rolników

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2020 10:11
Prezydent Andrzej Duda powiedział, że jednym z jego obowiązków jest stanie na straży bezpieczeństwa państwa, w tym bezpieczeństwa żywnościowego. - Ja się czuję patronem w jakimś sensie polskiej wsi - mówił na antenie TVP1. 
rozwiń zwiń