X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Prezydent: mam szczególny obowiązek dbania o sprawy rolników

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2020 10:11
Prezydent Andrzej Duda powiedział, że jednym z jego obowiązków jest stanie na straży bezpieczeństwa państwa, w tym bezpieczeństwa żywnościowego. - Ja się czuję patronem w jakimś sensie polskiej wsi - mówił na antenie TVP1. 
Audio
  • Andrzej Duda: mam szczególny obowiązek myślenia o sprawach rolników (IAR)
Prezydent RP Andrzej Duda
Prezydent RP Andrzej DudaFoto: shutterstock.com

Prezydent powiedział w TVP1, że państwo musi być gotowe do pomocy rolnikom w przypadku klęsk żywiołowych, takich jak powódź, gradobicie, niespodziewany przymrozek czy susza. Zaznaczył, że w zeszłym roku większość mniejszych gospodarstw otrzymała tzw. suszowe, czyli odszkodowanie za straty związane z suszą.

- Jeszcze niewielka część tych wielkich gospodarstw nie otrzymała – są to bardzo duże kwoty. Cały czas zabiegam – mimo trudnej sytuacji epidemicznej, jaką w tej chwili mamy – by te wszystkie odszkodowania zostały wypłacone, bo dla mnie to także kwestia honoru polskiego państwa wobec rolników, realizacji tych zobowiązań. W związku z tym rząd musi tego dopełnić, to niezwykle ważny postulat - podkreślił prezydent.

Prezydent pamięta o wsi

Andrzej Duda zwracał uwagę, że jednym z rodzajów bezpieczeństwa jest bezpieczeństwo żywnościowe, które zapewniają rolnicy.

- Jako prezydent Rzeczpospolitej, jako głowa państwa mam szczególny obowiązek myślenia o sprawach rolników, dbania o sprawy rolników, pilnowania tych spraw i też wzywania, by z szacunkiem podchodzić do codziennego trudu pracy rolnika - podkreślił prezydent.

andrzej duda pap 1200.jpg
Prezydent o wsparciu dla branży turystycznej: gotów jestem modyfikować rozwiązaniaMówił, że różne rządowe programy i inicjatywy mają spowodować wyrównanie poziomu i jakości życia między wielkimi miastami a polską wsią i mniejszymi miastami.

- My dzisiaj ogromy nacisk kładziemy i to jest mój ogromnie ważny cel, żeby ten rozwój Polski był równy, żeby stworzyć także na wsi i w mniejszych miastach bardzo dobre warunki życia, żeby ludzie po prostu byli zadowoleni - powiedział prezydent Duda.

- Ja się czuję patronem w jakimś sensie polskiej wsi - zaznaczył.

Po ubiegłorocznej suszy rolnicy złożyli prawie 355 tys. wniosków o odszkodowania z tytułu poniesionych strat na kwotę ponad 2,3 mld zł.

PolskieRadio24.pl, TVP1, PAP, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wrócił spokój, to zasługa rolników". Prezydent o bezpieczeństwie żywnościowym

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2020 11:47
Prezydent Andrzej Duda powiedział, że bezpieczeństwo żywnościowe Polskie jest zasługą polskich rolników. W TVP 1 prezydent podkreślał, że znaczna większość naszej żywności pochodzi z produkcji krajowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wzmocnienie naszej niezależności od Rosji". Prezydent o przekopie Mierzei Wiślanej

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2020 11:42
- Kanał żeglugowy na Mierzei Wiślanej ma charakter wzmacniania polskiej suwerenności, niezależności i wolności - powiedział w sobotę prezydent Andrzej Duda. Dodał, że inwestycja otworzy Zalew Wiślany, Elbląg i Frombork na nowe możliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent o wsparciu dla branży turystycznej: gotów jestem modyfikować rozwiązania

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2020 16:35
- Jestem w bieżącym kontakcie z biznesem, również z biznesem turystycznym po to, by - gdy zajdzie taka potrzeba - wprowadzać kolejne rozwiązania czy modyfikować istniejące tak, by pomoc była jak najskuteczniejsza - powiedział prezydent Andrzej Duda. Życzył też całej branży turystycznej, by sytuacja wracała do normy, radził, by korzystać z dostępnych form wsparcia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czarnek: wkrótce ogłosimy plan Andrzeja Dudy na kolejną kadencję

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2020 17:49
- W przyszłym tygodniu ogłosimy plan Andrzeja Dudy. To plan na kolejne pięć lat prezydentury - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Prawa i Sprawiedliwości dr Przemysław Czarnek. 
rozwiń zwiń