X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Inwestycja za ponad 600 mln zł. Powstanie nowy odcinek trasy S16 i obwodnica Mrągowa

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2020 14:21
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S16 na odcinku Borki Wielkie-Mrągowo. Inwestycję za ponad 600 mln złotych zrealizuje w okresie 39 miesięcy firma PORR.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock, Stockr

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S16 na odcinku Borki Wielkie–Mrągowo. Inwestycję zrealizuje firma PORR za kwotę przekraczającą 600 milionów złotych.

Wysokie standardy techniczne

Odcinek Borki Wielkie–Mrągowo, to kolejny etap rozbudowy trasy ekspresowej numer 16. Inwestycja jest prowadzona w tak zwanym śladzie drogi krajowej o tym samym numerze. W jej ramach powstanie także obwodnica Mrągowa.

1200_drogi_obwodnice_TT.jpg
Sto obwodnic od 2020 do 2030 roku. Zobacz, gdzie powstaną

Ten odcinek trasy będzie miał około 16 kilometrów i przebiegnie przez Borki Wielkie, Sorkwity, Nowe Bagienice, Bagienice, Marcinkowo, a następnie ominie Mrągowo od strony południowo-zachodniej.

Droga spełni wszystkie parametry trasy ekspresowej, czyli  będzie miała przekrój dwujezdniowy, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Dostęp do drogi  będzie możliwy jedynie poprzez węzły drogowe.

Zostaną wyeliminowane kolizyjne skrzyżowania, przez co zwiększy się bezpieczeństwo ruchu. Umowa przewiduje także budowę urządzeń ochrony środowiska, w tym trzech przejść dla zwierząt, budowę ekranów akustycznych oraz wykonanie nasadzeń roślinnych.

budowa drogi droga 1200.jpg
Powstaną trzy nowe obwodnice w województwie łódzkim. Zobacz lokalizacje

Mieszkańcy Mrągowa dużo zyskają

Budowa nowej drogi skróci czas przejazdu między Olsztynem i Ełkiem oraz zwiększy bezpieczeństwo na drodze. Dzięki nowej obwodnicy z Mrągowa zostanie wyprowadzony ruch tranzytowy z centrum miasta, który jest bardzo uciążliwy dla mieszkańców. Nowy odcinek trasy ekspresowej  i obwodnica będą dostępne dla kierowców w 2023 roku.

 

IAR/Aleksander Pszoniak/PR24.pl/sw

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Będzie modernizacja ważnej drogi na południu kraju. Umowa podpisana

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 12:26
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała kontrakt na modernizację fragmentu drogi krajowej 18, która ma być dostosowana do parametrów autostrady. Odcinek na terenie województwa lubuskiego Żary–Iłowa ma 12 kilometrów , a jego przebudowa będzie kosztować ponad 180 milionów złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe obwodnice na Mazowszu. Sprawdź, czy chodzi o twoją miejscowość

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2020 17:00
Do 2028 r. Skaryszew, Łąck oraz Zwoleń w woj. mazowieckim zyskają obwodnice - wynika z programu inwestycyjnego zatwierdzonego przez ministra infrastruktury. Nowe trasy będą miały ok. 18 km i mają powstać do końca 2028 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szybciej z północy na południe kraju. Jest przetarg na ostatni odcinek trasy S7 w Małopolsce

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 12:25
Jest przetarg na ostatni odcinek drogi ekspresowej S7 w Małopolsce. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poszukuje wykonawcy na budowę fragmentu S7 między węzłami Miechów i Szczepanowice. Odcinek ma ponad pięć kilometrów długości. Oferty można składać do 26 czerwca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstaną trzy nowe obwodnice w województwie łódzkim. Zobacz lokalizacje

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2020 15:02
Powstaną kolejne inwestycje w ramach programu budowy stu obwodnic. Tym razem zadowoleni będą mieszkańcy województwa łódzkiego. Resort infrastruktury zatwierdził programy inwestycji dla trzech obwodnic w tym województwie.
rozwiń zwiń