X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Większe wydatki w czasie pandemii. Projekt noweli ustawy o finansach publicznych przyjęty przez rząd

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2020 19:24
Projekt nowelizacji ustawy o finansach publicznych przewiduje, że Stabilizująca Reguła Wydatkowa (SRW) nie będzie stosowana w czasie epidemii - poinformował resort finansów.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock.com/MOZCO Mateusz Szymanski

Ustawa określa też warunki powrotu do stosowania SRW.

shutterstock złotówki gotówka pieniądze 1200.jpg
Reguła wydatkowa zostaje zawieszona. Wiemy do kiedy

"Nowela rozszerza katalog zdarzeń uruchamiających klauzulę wyjścia Stabilizującej Reguły Wydatkowej (SRW) o stan epidemii oraz określa ścieżki automatycznego powrotu jej stosowania. Przyjęte zapisy dostosowują SRW do sytuacji związanej ze stanem epidemii. W zależności od sytuacji makroekonomicznej, czas powrotu do SRW wynosi od 2 do 4 lat" - czytamy w komunikacie MF.

Konstrukcja SRW bez zmian

- Wprowadzone modyfikacje nie zmieniły konstrukcji SRW. Nastąpiło rozszerzenie katalogu sytuacji włączających klauzulę wyjścia o sytuację, której nikt wcześniej nie przewidywał, tj. stan epidemii. Ponadto określono automatyczny mechanizm powrotu do SRW. Należy zauważyć, że klauzula wyjścia istniała w SRW od początku, co jest zgodne z wymogami Dyrektywy UE dla reguł fiskalnych - ocenił minister finansów Tadeusz Kościński.

Jak dodał, wprowadzone zmiany umożliwią wsparcie gospodarki dodatkowymi środkami finansowymi w sytuacji wprowadzenia jednego ze stanów (wojennego, wyjątkowego, klęski żywiołowej) lub ogłoszenia stanu epidemii na obszarze Polski.

Wsparcie dla tarcz antykryzysowych

- Dostosowujemy SRW do zmieniających się warunków. Bez wprowadzenia proponowanych zmian, uruchomienie działań w ramach tarcz antykryzysowych musiałoby zostać zrównoważone ograniczeniem innych wydatków w ramach podmiotów objętych SRW - zaznaczył minister finansów.

PAP, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ministerstwo Finansów: budżet i samorządy odczuwają skutki pogorszenia koniunktury

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 16:30
W przypadku spadku koniunktury gospodarczej skutki ponosi budżet państwa, jak również samorządy - powiedział rzecznik prasowy Ministerstwa Finansów Paweł Jurek. Zapewnił, że większa subwencja rekompensuje częściowo ubytki dochodów JST z tytułu PIT i CIT.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reguła wydatkowa zostaje zawieszona. Wiemy do kiedy

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2020 12:30
Reguła wydatkowej z ustawy o finansach publicznych będzie zawieszona w 2020 r. - wynika z Oceny Skutków Regulacji projektu nowelizacji ustawy o finansach publicznych zamieszczonego na stronie Rządowego Centrum Legislacji.
rozwiń zwiń