X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rzecznik MŚP: Jednolity Plik Kontrolny dla VAT dopiero za trzy miesiące

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2020 13:00
Rzecznik MŚP proponuje trzymiesięczne przesunięcie wprowadzenia obowiązków dotyczących stosowania nowego JPK_VAT przez małych, średnich i mikroprzedsiębiorców – poinformowało w sobotnim komunikacie Biuro Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: 88studio/ Shutterstock

O zmianę dotyczącą JPK_VAT rzecznik MŚP zaapelował do ministra finansów. -Zgodnie z wnioskiem legislacyjnym do ministra finansów nowe obowiązki w tym zakresie powinny zostać przesunięte przynajmniej o 3 miesiące, tj. na dzień 1 października 2020 r. – czytamy w komunikacie rzecznika firm.

Biuro Rzecznika MŚP przypomina, że nowelizacja z 31 marca br. ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych przesunęła dla dużych przedsiębiorców o 3 miesiące termin wejścia w życie przepisów o nowym JPK_VAT z deklaracją.


podatki free1200.jpg
Ważne zmiany w rozliczaniu podatków przez firmy

Pierwotnie zmiany i nowe obowiązki firm miały wejść w życie 1 kwietnia 2020 r. Jednocześnie pozostawiono termin 1 lipca 2020 r. na wejście w życie tego obowiązku dla firm z sektora MŚP.

-W ocenie rzecznika MŚP 3-miesięczne przesunięcie tego terminu powinno być zastosowane również wobec mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców, co byłoby zgodne z dotychczasowym zamysłem stopniowego obejmowania nowymi rozwiązaniami w zakresie jednolitego pliku kontrolnego firm o coraz mniejszej skali działalności – informuje rzecznik MŚP.

Zaznaczono, że jednocześnie byłoby to odpowiedzią na wyjątkowo trudną sytuację, w której obecnie znalazły się najmniejsze firmy.


podatki1200.jpg
Eksperci: rozliczenia VAT w całej Europie stają się coraz bardziej skomplikowane

Według rzecznika MŚP należy spodziewać się, że przy konieczności jednoczesnego dostosowywania systemów księgowych do nowych wymogów w zakresie JPK_VAT przez wszystkie firmy mogą wystąpić dodatkowe trudności z dostępem do usług firm wdrożeniowych, spowodowane spiętrzeniem zapotrzebowania na ich usługi.


PR24/IAR/PAP/sw


Czytaj także

Witold Modzelewski: planujemy nawet 200 mld zł wpływów z tytułu podatku VAT

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2020 14:40
- Od 1 listopada branże m.in. stalowa, elektroniczna, surowców wtórnych zostały objęte normalnym podatkiem VAT i wprowadzono podzieloną płatność. To okoliczności korzystne dla sektora finansów publicznych - mówił w Polskim Radiu 24 ekonomista, prof. Witold Modzelewski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister finansów: nie przewidujemy podniesienia podatków

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 12:30
- Jeśli kryzys potrwa jeszcze 2-3 miesiące, będziemy w dużej recesji - ocenia minister finansów Tadeusz Kościński. Szef MF nie spodziewa się, aby poziom długu przekroczył 55 proc. PKB, ale zastanawia się nad tymczasowym zawieszeniem stabilizującej reguły wydatkowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

BGK: pandemia boleśnie uderzyła w małe i średnie firmy. Na pomoc tarcza antykryzysowa

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 13:04
Przez epidemię koronawirusa 60 proc. małych i średnich firm (MŚP) ograniczyło skalę działalności, a co trzecia zredukowała zatrudnienie - wynika z badania banku BGK. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od 1 czerwca kasy fiskalne w formie oprogramowania. Firmy sporo zaoszczędzą

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 15:19
- Od 1 czerwca podatnicy VAT będą mogli korzystać z kas fiskalnych w postaci oprogramowania na telefon czy tablet. Nie trzeba już będzie kupować osobnych urządzeń, to rozwiązanie tańsze, można go używać wszędzie, choćby na targu (...) - powiedział w audycji "Rządy Pieniądza" na antenie Polskiego Radia 24 wiceminister finansów Jan Sarnowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reguła wydatkowa zostaje zawieszona. Wiemy do kiedy

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2020 12:30
Reguła wydatkowej z ustawy o finansach publicznych będzie zawieszona w 2020 r. - wynika z Oceny Skutków Regulacji projektu nowelizacji ustawy o finansach publicznych zamieszczonego na stronie Rządowego Centrum Legislacji.
rozwiń zwiń