X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Uratowaliśmy miliony miejsc pracy". Premier o polskiej gospodarce w dobie koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 13:36
Premier Mateusz Morawiecki powiedział w czasie wizyty w Gliwicach, że od początku epidemii koronawirusa rząd skupił się na ochronie życia i zdrowia Polaków oraz uratowaniu gospodarki. - Dzisiaj widzę, że powoli wychodzimy na prostą, będziemy mogli wrócić na ścieżkę rozwoju - dodał.
Audio
  • Premier Mateusz Morawiecki: sytuacja na świecie w dłuższej perspektywie daje szansę polskiej gospodarce (IAR)
  • Mateusz Morawiecki: programy pomocowe powstały, by uchronić firmy przed bankructwami, a pracowników przed zwolnieniami (IAR)
Premier w gliwickiej firmie Elsit
Premier w gliwickiej firmie ElsitFoto: TT/KPRM

Szef rządu odwiedził gliwicką firmę Elsit, która produkuje elementy instalacji elektrycznej. Przekazał, że dowiedział się od kierownictwa firmy, że do tej pory przegrywała ona konkurencję z Chinami. Zwrócił jednak uwagę, że mimo trudnego okresu w jakim jesteśmy, dla wielu odbiorców krajowych, jak i z Europy Zachodniej liczy się m.in. umiejętność przystosowania się do nowej sytuacji.

Mateusz Morawiecki powiedział, że w dłuższej perspektywie to, co wydarzyło się na świecie, daje Polsce "szansę na przejęcie niektórych ogniw łańcucha produkcji".

- Szybkość reakcji, zdolność do adaptacji do nowych warunków stwarza szansę na podbicie nowych rynków. To jest coś, co tutaj bardzo wyraźnie dostrzegłem, mówił premier w Gliwicach.

Miejsca pracy pod ochroną

Premier przypomniał, że jego gabinet tworzył programy pomocowe w związku z epidemią koronawirusa, by uchronić firmy przed bankructwami, a pracowników przed zwolnieniami. Jak mówił, chodziło o ochronę "kapitału ludzkich rąk, umysłów, wiedzy". Premier dodał, ze nadchodzące miesiące pokażą, że firmy potrafiły ten kapitał wiedzy przechować i przetrwać trudny czas.

- Przez działania takie, jak np. te z tarczy finansowej, uratowaliśmy wiele milionów miejsc pracy - podsumował premier Mateusz Morawiecki.

PolskieRadio24.pl, IAR/PAP, md

Czytaj także

Prezydent Andrzej Duda: cieszę się, że rządowa pomoc sprawnie trafia do firm

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 13:59
Ciesze się, że w ogromnej większości przypadków ta pomoc biegnie sprawnie i trafia tam, gdzie trzeba, że ci, którzy zostali zwolnieni z obowiązku płacenia składek na ZUS, rzeczywiście to odczuwają, że możemy powoli uruchamiać w tej chwili polską gospodarkę - powiedział prezydent Andrzej Duda w czasie konferencji Polskiego Funduszu Rozwoju dotyczącej rządowych pakietów pomocowych - tarczy antykryzysowej i tarczy finansowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Plany ws. pobudzania gospodarki i budżet UE. Premier uczestniczył w wideokonferencji państw V4 i Niemiec

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 17:02
- Wyzwania stojące przed Unią Europejską w szczególności w kontekście gospodarki i nowego budżetu były przedmiotem wtorkowego spotkania premiera Mateusza Morawieckiego w ramach Grupy Wyszehradzkiej i Niemiec - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.
rozwiń zwiń