X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Amerykański rynek pracy w fatalnej kondycji. Ponad 2 miliony nowych bezrobotnych

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 12:23
Kolejne 2,4 mln Amerykanów złożyło wnioski o zasiłek dla bezrobotnych - wynika z najnowszego raportu Departamentu Pracy. Od początku epidemii koronawirusa liczba bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych wzrosła o ponad 38 mln.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Bezrobocie rośnie od ponad 2 miesięcy. Tempo tego wzrostu jest jednak obecnie znacznie mniejsze niż na początku kryzysu, kiedy to składano tygodniowo po 6 mln nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych. Wskaźnik bezrobocia, który obecnie wynosi 14,7 proc., może niedługo przekroczyć 20 proc. Tak złej sytuacji na amerykańskim rynku pracy nie było od czasu Wielkiego Kryzysu lat 30. XX wieku.

1200.jpg
Rekordowa liczba zgonów w Rosji, tragiczna doba w USA. Koronawirus na świecie


Wiele firm nie podniesie się

Wszystkie amerykańskie stany rozpoczęły odmrażanie gospodarek. W ubiegłym tygodniu zamknięte w połowie marca koncerny motoryzacyjne wezwały do powrotu do pracy około połowy pracowników. Ford musiał jednak zamknąć dwie fabryki z powodu pojawienia się ognisk koronawirusa. Niektóre sieci restauracji oraz sklepów także zaczęły już wysyłać do części pracowników oferty powrotu do pracy. Eksperci obawiają się jednak, że wiele firm nie będzie w stanie podnieść się z kryzysu.

Działania są konieczne

Tymczasem prezydent Donald Trump zapewnił, że w USA nie będzie powrotu do surowych ograniczeń w przypadku drugiej fali koronawirusa.
– Będziemy gasić ogień, ale nie zamkniemy kraju – powiedział amerykański przywódca podczas wizyty w zakładach Forda w stanie Michigan.
Prezydent ponownie wezwał gubernatorów, by w swych stanach zaczęli odchodzić od obecnych restrykcji. Zdaniem prezydenta takie działania są konieczne, aby ożywić pogrążoną w kryzysie amerykańską gospodarkę.

PolskieRadio24.pl/IAR/PAP/DoS, mdsxzd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cyberataki, łamanie praw człowieka i ostra polityka gospodarcza. Raport Białego Domu na temat Chin

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 10:11
Biały Dom przygotował bardzo krytyczny raport na temat Chin, w którym oskarża je o drapieżną politykę gospodarczą, zwiększanie potencjału militarnego, cyberataki wywiadowcze i łamanie praw człowieka - relacjonuje w czwartek Associated Press.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy Jork: władze badają przypadki tajemniczej choroby związanej z COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 23:46
Podczas gdy w Nowym Jorku spada liczba zgonów wywołanych koronawirusem, władze stanu badają 157 przypadków wiążącej się z COVID-19 choroby, którą wykryto u dzieci. O tajemniczym syndromie MIS-C, wciąż niewiele wiadomo.
rozwiń zwiń