X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Przywracanie połączeń autobusowych. Będą wyższe dopłaty dla samorządów

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 12:22
Podwyższona zostanie maksymalna wysokość dopłaty z funduszu przewozów autobusowych, przeznaczonej na linie użyteczności publicznej. Dotychczas dopłata mogła wynieść maksymalnie złotówkę od tak zwanego wozokilometra.
Audio
  • Rafał Weber: w celu skorzystania z dopłaty konieczne jest złożenie wniosku (IAR)
  • Rafał Weber: dofinansowanie jest szczególnie ważne teraz, gdy z powodu epidemii mniej osób korzysta z transportu publicznego (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock, Autorstwa Milos Muller

Rozwiązanie to było krytykowane przez samorządowców. Teraz, dzięki tarczy antykryzysowej dopłata ta wyniesie 3 złote. Jeżeli przewoźnik wyliczy, że kursując na jakiejś trasie, generuje stratę do wysokości 3 złote za kilometr, będzie mógł się ubiegać o zwrot tej straty z funduszu. Warunkiem jest to, że musi to być trasa użyteczności publicznej.

pendolino shutt-1200.jpg
Komunikacja staje na nogi. Wracają pociągi Pendolino i niektóre połączenia autobusowe

Wiceminister infrastruktury Rafał Weber który ogłosił nowe regulacje, powiedział, że na takie rozwiązanie czekali samorządowcy, którzy w większości są organizatorami przewozów. Przyznał, że poprzednia wysokość dopłaty była zbyt niska względem oczekiwań.

Wsparcie także dla firm prywatnych

W ostatnim czasie resort dostawał także sygnały od przewoźników komercyjnych, którzy z powodu pandemii koronawirusa odnotowywali coraz większe straty.

Rafał Weber zapowiedział, że tacy przewoźnicy także będą objęci wsparciem. By uzyskać finansowanie, muszą złożyć wniosek do funduszu. Przewoźnicy komercyjni muszą też porozumieć się z samorządem, na którego terenie realizują kursy. Może to być samorząd dowolnego szczebla – wojewódzki, gminny czy powiatowy. Wtedy formalnie taki samorząd złoży wniosek w imieniu przewoźnika. Urzędy wojewódzkie od wczoraj przyjmują takie wnioski.

Wiceminister zapewnił, że epidemia koronawirusa nie tylko nie powstrzyma wypłat z funduszy pomocowych, ale możliwość wsparcia powiększy się.
W tym roku na koncie Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych będzie 800 milionów złotych. Rafał Weber zapewnił, że taka kwota powinna wystarczyć, by objąć dotacją wszystkie samorządy, które złożą poprawnie wypełnione wnioski.

PolskieRadio24.pl, Aleksander Pszoniak, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wracają loty krajowe. Zobacz od kiedy i na jakich zasadach

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 10:24
Wiceminister infrastruktury Marcin Horała powiedział, że od 1 czerwca planowane jest wznowienie krajowych połączeń lotniczych, wstrzymanych w związku z epidemią koronawirusa.
rozwiń zwiń