X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Miliard złotych pomocy, zaangażowanie żołnierzy WOT. Wsparcie DPS-ów w dobie koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 11:07
- W całym kraju na wsparcie domów opieki społecznej w sumie zabezpieczony jest miliard złotych, z których już ok. 380 mln zł jest przekazywanych do tych ośrodków - poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Olbrzymie wsparcie płynie też ze strony żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej - pomagają w dostarczaniu żywności, odkażaniu obiektów, ewentualnej ewakuacji.
Audio
  • Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg zapowiedziała, że rząd przeznaczy w sumie miliard złotych na wsparcie dla domów pomocy społecznej (IAR)
  • Mariusz Błaszczak powiedział, że w akcję przeciwdziałania epidemii koronawirusa zaangażowani są zarówno żołnierze wojsk operacyjnych, jaki i żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej (IAR)
Konferencja prasowa podsumowująca działania pomocowe rządu skierowane do DPS-ów
Konferencja prasowa podsumowująca działania pomocowe rządu skierowane do DPS-ówFoto: PAP/Paweł Supernak

Jak dodała minister, środki są przeznaczane m.in. na podniesienie zabezpieczenia i dodatków dla personelu pracującego w warunkach kwarantanny z powodu koronawirusa. Dzisiaj 25 spośród 824 DPS-ów jest objętych kwarantanną.

Szefowa MRPiPS i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak na konferencji przed Domem Pomocy Społecznej w Niedabylu (woj. mazowieckie) podsumowali działania pomocowe rządu skierowane do pensjonariuszy placówek opiekuńczych.

premier 1200.jpg
Tarcza antykryzysowa 3.0. Premier w firmie Monolit: udało się pomóc w ratowaniu miejsc pracy

Na wsparcie DPS-ów przeznaczono miliard złotych

- W całym kraju na wsparcie DPS-ów w sumie zabezpieczony jest miliard złotych, już tych pieniędzy, które są poprzez regionalne Ośrodki Pomocy Społecznej przekazywanych jest około 380 mln zł. Te środki przekazywane są m.in. także na podniesienie dodatków dla personelu, który pracował w systemie rotacyjnym, który wymagał też przede wszystkim zabezpieczenia - mówiła Maląg.

25 DPS-ów na 824 placówki jest objętych kwarantanną

Minister dodała, że w Polsce funkcjonują 824 DPS-y, a na dzisiaj 25 spośród nich jest objętych kwarantanną.

- A pensjonariuszy, którzy mają stwierdzony COVID-19, jest ok. 0,42 proc. na wszystkich 80 tys. pensjonariuszy, którzy są w DPS-ach - powiedziała Maląg.

DPS-y otrzymały wsparcie od żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, wojsk chemicznych

Szef MON podkreślił, że żołnierze Wojska Polskiego nieśli pomoc potrzebującym od pierwszego dnia epidemii. Wymienił tu żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.

- Terytorialsi są zawsze blisko, są zawsze gotowi, sprawdzili się dlatego, że byli zaangażowani, byli ofiarni - ocenił.

Przypomniał, że w Polsce są 824 domy pomocy społecznej, z czego 536 zostało objętych wsparciem żołnierzy WOT, którzy dostarczają do nich żywność, pobierają próbki do badań, w razie potrzeby ewakuują podopiecznych i dezynfekują obiekty.

Szef MON mówił też o żołnierzach wojsk operacyjnych - logistykach i żołnierzach wojsk chemicznych - którzy również są angażowani w walkę z epidemią.

- Żołnierze WP udowodnili po raz kolejny, ze można na nich liczyć - powiedział Błaszczak.

IAR, PAP, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Maseczki, rękawiczki, tarcze - spółki Skarbu Państwa wspierają walkę z koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2020 16:03
Ponad 170 mln zł na walkę z epidemią, w postaci darów i działań wspierających, przekazały spółki Skarbu Państwa – wynika z raportu "MAP dla Polaków" opublikowanego przez Ministerstwo Aktywów Państwowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe rozwiązania dla firm, które wpadły w kłopoty z powodu koronawirusa. Oto propozycje rządu

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 14:20
Rząd wprowadza nowe rozwiązania prawne służące firmom z kłopotami finansowymi wywołanymi koronawirusem. Wśród nich - łatwiejsze procedury związane z restrukturyzacją i naprawą firmy, ochroną przed wierzycielami. Dzięki temu firmy łatwiej naprawią swoje finanse i przetrwają kryzys.
rozwiń zwiń