X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Kto najlepiej poradził sobie z pracą zdalną? Jest nowy raport

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 08:25
W wyniku epidemii koronawirusa wiele przedsiębiorstw zostało zmuszonych do pracy zdalnej lub do przeniesienia działalności do sieci. Aż 62 procent małych firm z powodzeniem odnalazło się w nowej rzeczywistości - wynika z badania "KoronaBilansu MŚP", zleconego przez Krajowy Rejestr Długów.
Audio
  • Najlepiej z przejściem na pracę zdalną poradziły sobie małe firmy (Tomasz Matusiak/PR1)
Praca zdalna. Zdjęcie ilustracyjne
Praca zdalna. Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Adam Łącki, prezes Krajowego Rejestru Długów mówi, że najwięcej do zrobienia pod tym względem mają natomiast średnie firmy. Obecnie tylko co trzecia z nich może przynajmniej w pewnym stopniu funkcjonować w oparciu o sieć.

Nie ma odwrotu

Przedsiębiorcy mają świadomość, że od internetu i pracy zdalnej w takich sytuacjach nie ma ucieczki. Większość z nich deklaruje, że już przestawiła się na nowy system działania lub zrobi to w najbliższym czasie. Jak mówi Adam Łącki, do sprzedaży online najlepiej przygotowane były przedsiębiorstwa usługowe i handlowe. Z kolei tylko co czwarta firma z branży produkcyjnej mogła co najmniej część swojej działalności prowadzić przez internet.

- Przeniesienie biznesu do sieci w dobie koronawirusa może być jednym ze sposobów na zapewnienie płynności finansowej firm - zauważa Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich. Jak dodaje, trend przenoszenia działalności do sieci prawdopodobnie potrwa dłużej niż np. obowiązek społecznego dystansowania się.

Potrzeba poluzowania przepisów?

Dziś kontakty między firmami odbywają się w dużej części zdalnie.  Aby biznes online dobrze funkcjonował, potrzebna jest zmiana prawa - mówi Kamila Kozera, radca prawny z kancelarii ANSWER. Wskazuje, że złagodzenia wymagają m.in. przepisy dotyczące umów - chodzi o to, by część z umów dla których ustawodawca przewiduje formę pisemną pod rygorem nieważności mogła być zawierana także w postaci elektronicznej np. poprzez e-mail.

W ogólnopolskim badaniu "KoronaBilans MŚP" przeprowadzonym na zlecenie  Krajowego Rejestru Długów wzięło udział 357 firm  zatrudniających  od  3 do 249 osób .

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Tomasz Matusiak, md

Zobacz więcej na temat: praca koronawirus firma
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Cyfryzacja przyspieszy, zmieni się rynek pracy". Jadwiga Emilewicz o skutkach epidemii

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2020 11:10
Epidemia koronawirusa przyspieszy proces digitalizacji gospodarki. Zmiany zajdą m.in. w takich branżach jak usługi, handel, sprzedaż, upowszechni się też praca zdalna - powiedziała podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego wicepremier, szefowa resortu rozwoju Jadwiga Emilewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W kwietniu wzrosło wynagrodzenie. Znamy nowe dane GUS

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 11:28
Koronawirus odbija swoje piętno na gospodarce. Powoduje, że statystyki dotyczące rynku pracy składają się z jednej strony z dobrych, z drugiej - z gorszych wiadomości. Te dobre - to utrzymujący się wzrost wynagrodzeń, te drugie - to jednak zmniejszające się zatrudnienie. Jednocześnie sygnały płynące z firm świadczą - mniej zwolnień pracowników i więcej zamówień, że najgorszy okres te mają już za sobą. A to dobra wiadomość dla rynku pracy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Europejski Kongres Gospodarczy. Znamy nowe dane dot. rynku pracy

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 16:15
Zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw zmniejszyło się w kwietniu o ponad 150 tysięcy osób. Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące firm, które zatrudniają więcej niż dziewięciu pracowników. Był to jeden z tematów dyskutowanych podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego odbywającego się online.
rozwiń zwiń