X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

"Dogrywka" w programie Senior+. Ostatni dzwonek na złożenie wniosku

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 11:15
Jeszcze tylko do jutra, 21 maja, trwa dodatkowy nabór do programu Senior+ na tworzenie i prowadzenie placówek dla osób starszych. Do rozdysponowania jest ponad 16 milionów złotych, o które mogą ubiegać się samorządy.
Audio
  • "Dogrywka" w programie Senior+. Ostatni dzwonek na złożenie wniosku (Aleksandra Tycner/Program 1 Polskiego Radia)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock, Robert Kneschke

Wiceminister rodziny Stanisław Szwed mówi, że w ramach programu można tworzyć zarówno domy dziennego pobytu, jak i kluby seniora. W pierwszym etapie rozdysponowano już 60 milionów złotych.

senior bank 1200.jpg
Koniec problemu "czerwcowych emerytów". Tarcza 3.0 przywraca sprawiedliwość


- Program cieszy się dużym uznaniem wśród seniorów, chcemy ten program kontynuować - deklaruje Stanisław Szwed.

Pytanie od opiekę nad seniorami w dobie pandemii

Program skierowany jest do osób powyżej 60 roku życia, by umożliwić im aktywne spędzanie czasu. Wiceminister rodziny mówi, że w obecnej sytuacji kluby seniora i domy opieki będą powoli wracać do normalnego funkcjonowania, wraz z odmrażaniem gospodarki.

Doświadczenie pokazuje, że w dobie pandemii prowadzenie domów opieki może być dużym wyzwaniem. Marzena Rudnicka z Instytutu Senioralnego podkreśla jednak, że są tam osoby, które bardzo potrzebują wsparcia,

- My jako fundacja prowadzimy trzy domy dziennego pobytu w Pieninach. Staramy się, we współpracy z rodzinami naszych podopiecznych i ich opiekunami, zachować ten dotychczasowy rytm dnia seniorów. Pod okiem rehabilitantek nagrywane są ćwiczenia, później wysyłamy do rodzin te filmiki i seniorzy mogą w domach ćwiczyć. Codziennie również dzwonimy do seniorów - wskazuje.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Aleksandra Tycner, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister rodziny: program Senior+ cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 06:00
W ramach dodatkowego naboru wniosków o wsparcie z programu Senior+ na lata 2015-2020 samorządy mogą ubiegać się jeszcze o środki na tworzenie oraz funkcjonowanie placówek dla seniorów. - Do rozdysponowania jest 16 i pół miliona złotych - mówi w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coroczne "czternastki" dla seniorów? Wiceszef MRPiPS: jeśli budżet pozwoli

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2020 07:30
- Jeśli budżet pozwoli, to nie wykluczam corocznej "czternastki" dla seniorów - powiedział wiceszef MRPiPS Stanisław Szwed w rozmowie z "Super Expressem". Przypomniał, że po raz pierwszy "czternastki" mają być wypłacone w listopadzie 2021 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koniec problemu "czerwcowych emerytów". Tarcza 3.0 przywraca sprawiedliwość

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 11:01
Będzie zmiana zasad, choć na razie czasowa, wyliczania świadczeń emerytalnych, dzięki której osoby, składające wnioski o świadczenie w czerwcu, nie będą poszkodowane. Dotychczas było tak, że w przypadku kończenia kariery zawodowej właśnie w czerwcu stosowany był mniej korzystny składnik waloryzacji rocznej.
rozwiń zwiń