X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Na naukę nigdy nie jest za późno. Bezpłatne szkolenia w ramach kampanii "e-Polak potrafi!"

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 10:11
W ramach kampanii "e-Polak potrafi!" tym razem Ministerstwo Cyfryzacji proponuje bezpłatne szkolenia dla każdej grupy wiekowej. Kursy i warsztaty można znaleźć w internecie i skorzystać z nich bezpłatnie. Sieć to nie tylko filmy, muzyka, kontakt z bliskimi i płacenie rachunków, ale także edukacja.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock.com/ra2 studio

Szkolenie "Pierwsze kroki z aplikacjami w telefonie", podstawowa wiedza pozwalająca na założenie strony internetowej lub kurs "Technologia Przeciw Wirusowi" – to tylko kilka propozycji szkoleń, które proponuje Centrum Projektów Polska Cyfrowa. (https://cppc.gov.pl/nasze-dzialania/2-strona-glowna/1923-szkolenienakanapie-nowe-technologie-w-domowym-zaciszu)

poczta polska skrzynka free 1200.jpg
Polecony trafi na eSkrzynkę. Poczta Polska cyfryzuje kolejną usługę

Wraz z beneficjentami Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, Centrum udostępnia szkolenia dotyczące nowych technologii i szeroko pojętej cyfryzacji. Każda lekcja dotyczy innego zagadnienia. Wszystkie udostępnione są w bardzo przystępny sposób – w formacie wideo lub plików, które można pobrać i w dowolnej chwili przejrzeć.

Z kolei na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (https://www.parp.gov.pl/component/site/site/kursy-online) znaleźć można 16 bezpłatnych kursów biznesowych, a wśród nich: "Ochrona danych osobowych dla MŚP (RODO)", "Media społecznościowe w biznesie" czy "Jak założyć własną firmę".

5g 1200.jpg
Marek Zagórski: 5G da większy dostęp do usług cyfrowych

Resort cyfryzacji proponuje także tematy zdecydowanie mniej... przyziemne. Na przykład wykłady na e-uniwersytecie (https://www.copernicuscollege.pl/wyklady/lista) pozwolą poznać odpowiedź na pytanie "Czy czas istnieje na najbardziej podstawowym poziomie?" lub znaleźć się na tropie granic czasoprzestrzeni.

Cztery dobre rady

Powodów, dla których warto skorzystać ze szkoleń online, jest co najmniej kilka. Najważniejszym z nich jest szeroki wybór opcji nauki i wygoda korzystania. W internecie znaleźć można bezpłatne kursy języków obcych, jogi, wystąpień publicznych, a nawet śpiewu. Wielką zaletą są także oszczędności finansowe. Nie wszystkie szkolenia są darmowe, ale nawet te, za które trzeba zapłacić, są tańsze niż "tradycyjne" kursy. W obecnych czasach to też jeden z najbezpieczniejszych sposobów zdobywania wiedzy.

dowód osobisty 1200 free
Zamelduj się online i otrzymaj potwierdzenie elektroniczne. Zobacz, jak to działa

Ministerstwo Cyfryzacji przypomina jednak, że decydując się na szkolenie online, trzeba pamiętać o kilku zasadach:

  • Zanim zdecydujesz się na płatną edukację online – sprawdź wiarygodność organizatorów. Warto poczytać opinie, a jeśli masz taką możliwość – zapytać innych, czy nie mieli zastrzeżeń do organizacji i przebiegu zajęć. Upewnij się także, że strona przez którą dokonujesz płatności jest bezpieczna. Jeśli masz wątpliwości co do jej wiarygodności – nie podejmuj ryzyka.
  • Nie podawaj swoich wrażliwych danych – rejestracja na bezpłatne wykłady czy webinary nie powinna wymagać więcej niż podania imienia i adresu e-mail, na który dostaniesz np. materiały szkoleniowe lub link aktywacyjny. Zrezygnuj, jeśli rejestracja wymaga danych takich jak numer PESEL czy dokładny adres zamieszkania.
  • Sprawdź rzetelność edukatorów – jeśli chcesz mieć pewność, że wybrany przez Ciebie kurs nie będzie stratą czasu, sprawdź czy osoba, która będzie go prowadzić, ma odpowiednie kompetencje. Jak to zrobić. Poszukaj tych informacji w internecie.
  • Potwierdź ważność certyfikatów – firmy szkoleniowe kuszą różnego rodzaju zaświadczeniami o ukończeniu ich kursu potwierdzanymi przez różne instytucje. Jeśli decydujesz się na płatny kurs – zanim przelejesz pieniądze, sprawdź czy taki dokument rzeczywiście jest wspierany przez instytucję, na którą powołuje się organizator. Jeśli masz wątpliwości – skontaktuj się bezpośrednio z instytucją i zapytaj o to.

 

- Internet skraca odległości, likwiduje bariery i otwiera nowe możliwości. Dzięki niemu coś, co jeszcze niedawno wydawało się nieosiągalne, może być naprawdę blisko. To łatwy dostęp nie tylko rozrywki i kontaktu z innymi ludźmi, ale i wiedzy. Dlatego, niezależnie od tego, ile mamy lat, warto się przełamać i korzystać z sieci. e-Polak potrafi - mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski.

 

PolskieRadio24.pl/IAR/PAP/DoS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cyberprzestępcy wykorzystują nasze zainteresowanie pandemią

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2020 09:30
Aż 55 proc. Polaków odczuło osobiście, że w czasie pandemii koronawirusa pojawiło się więcej fałszywych wiadomości służących wyłudzeniu ich danych osobowych - wynika z analizy dla Krajowego Rejestru Długów (KRD).  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Każdy komputer się przyda". Poznaniacy wspierają uczniów

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2020 10:00
Od początku kwietnia prywatni darczyńcy przekazali ponad 50 komputerów na rzecz poznańskich uczniów i szkół. W ramach akcji "Każdy komputer się przyda" Wydział Oświaty przyjmuje bezpłatne sprzęt niezbędny do prowadzenia zdalnej nauki.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister cyfryzacji: 180 mln zł na program "Zdalna szkoła +"

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 10:00
- Dzisiaj ogłaszamy program "Zdalna Szkoła +". Jego budżet to 180 mln zł. To równowartość 120 tysięcy tabletów lub 51 tysięcy laptopów - powiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski. Na tej samej konferencji szef MEN Dariusz Piontkowski przyznał, że kolejna odsłona tego programu, to dla nas bardzo dobra wiadomość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Weatherman – superbohater, który o pogodzie wie wszystko! Komiks edukacyjny IMiGW

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 06:52
– Jednym z naszych zadań jest edukowanie społeczeństwa – mówi rzecznik Grzegorz Walijewski, rzecznik prasowy IMiGW-PIB. Dlatego instytut stworzył komiks o przygodach Weathermana – człowieka, który o zjawiskach pogodowych wie wszystko, a swoją wiedzą dzieli się z najmłodszymi. 
rozwiń zwiń