X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Fundusze Norweskie na odnawialne źródła energii. Rusza nowy nabór wniosków

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 07:19
Na 10 mln euro dofinansowania można liczyć inwestując w energię geotermalną i produkcję energii w istniejących małych elektrowniach wodnych. Już wkrótce ruszą kolejne nabory w programie "Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu" w ramach trzeciej edycji Funduszy Norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Program Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu to największy w Polsce i Europie program wsparcia w ramach III edycji Funduszy Norweskich i EOG. Budżet całkowity programu to 164,7 mln euro, z których 140 mln euro stanowią środki Mechanizmu Finansowego EOG, a 24,7 mln euro wkład krajowy.
– Program w sposób kompleksowy podchodzi do ochrony środowiska. Jego głównym celem jest przeciwdziałanie zmianom klimatu, poprawa jakości powietrza, zwiększenie produkcji energii ze źródeł odnawialnych oraz poprawa efektywności energetycznej – tłumaczy minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.


Geotermia i elektrownie wodne

Celem głównym naboru "Budowa źródeł ciepła wykorzystujących energię geotermalną (geotermia głęboka)" jest zwiększenie produkcji energii ze źródeł odnawialnych z wykorzystaniem geotermii głębokiej w miejscach, w których potwierdzono obecność opłacalnych ekonomicznie źródeł i możliwość ich wykorzystania do celów grzewczych lub energetycznych. Budżet tego naboru wynosi 7,3 mln euro.
Z kolei nabór "Zwiększenie wydajności wytwarzania energii w istniejących małych elektrowniach wodnych (do 2 MW)" ma za zadanie zwiększyć efektywności produkcji energii ze źródeł odnawialnych oraz zredukować potencjalny, niekorzystny wpływ na środowisko w istniejących małych elektrowniach wodnych (do 2 MW) poprzez ich modernizację. Na inwestycje przeznaczonych zostanie 3 mln euro.

energia odnawialna1200.jpg
Energia odnawialna. Regulator określił maksymalne ceny na aukcjachNabór rusza już w lipcu

Termin rozpoczęcia przyjmowania wniosków w obu naborach rozpoczyna się 1 lipca 2020 roku i potrwa do 30 października 2020 roku. Za nabory odpowiada Ministerstwo Klimatu wraz z pomocą Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Operator Programu "Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu".

Więcej informacji można znaleźć na stronach:

    • www.gov.pl/web/klimat/ogloszenie-o-naborze-wnioskow-budowe-zrodel-ciepla-wykorzystujacych-energie-geotermalna-geotermia-gleboka
    • www.gov.pl/web/klimat/ogloszenie-o-naborze-wnioskow-zwiekszenie-wydajnosci-wytwarzania-energii-w-istniejacych-malych-elektrowniach-wodnych-do-2-mwwww.gov.pl/web/klimat/ogloszenie-o-naborze-wnioskow-zwiekszenie-wydajnosci-wytwarzania-energii-w-istniejacych-malych-elektrowniach-wodnych-do-2-mw

PolskieRadio24.pl/IAR/PAP/DoS, md

Zobacz więcej na temat: energetyka OZE Norwegia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Europa bezpieczna energetycznie. Komisja Europejska apeluje o zielone inwestycje

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 08:04
Europejski system energetyczny jest odporny i obecnie nie ma ryzyka zakłóceń w systemach dostaw energii z powodu koronawirusa – wynika z narady ministrów ds. energetyki UE. Komisja Europejska apeluje, by w ramach nowych, pokryzysowych inwestycji unikać rozwiązań zanieczyszczających środowisko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ponad 20 mld zł do budżetu. Sprzedaż uprawnień do emisji gazów cieplarnianych daje dochody

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 18:30
Od początku aukcyjnej sprzedaży uprawnień do emisji gazów cieplarnianych do budżet państwa trafiło ok. 20,5 mld zł. Ministerstwo Klimatu szacuje, że w kolejnych 10 latach wpływy z mechanizmów w ramach EU ETS przekroczą 100 mld zł. To źródło środków na programy takie jak "Mój Prąd" czy niskoemisyjny transport.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: z powodu pandemii transformacja energetyki będzie przebiegać szybciej

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 08:09
Pandemia koronawirusa przyspieszy transformację polskiej energetyki, wypychając z rynku najstarsze i najbardziej emisyjne źródła węglowe – ocenia prezes Forum Energii Joanna Maćkowiak-Pandera. Z analiz Forum wynika, że obecnie zaburzona pandemią sytuacja krajowej energetyki stabilizuje się.
rozwiń zwiń